Uzyskaj zdrową, promienną skórę

Chirurgia kosmetyczna Katowice

Peeling laserowy - na czym polega?

Chirurgia kosmetyczna Katowice

Peeling laserowy jest nieinwazyjnym i bardzo skutecznym zabiegiem, który pozwala bardzo szybko usunąć wierzchnią warstwę skóry. Można dzięki temu zabiegowi zobaczyć znacznie lepsze efekty, niż dzieje się to w przypadku zabiegów mechanicznych, takich jak np. mikrodermabrazja, czy zabiegi chemiczne, takie jak kwasy.

Zabieg pozwala na znaczne odmłodzenie skóry, a także widoczna jest poprawa jej elastyczności oraz gęstości. Skóra jest znacznie odświeżona oraz bardziej napięta oraz gładsza. Laser Nd:Yag może sprawić, że znikną drobne zmarszczki, a także zmniejszą się np. blizny potrądzikowe. Powoduje on maksymalne wygładzenie skóry. Zmniejsza jej szorstkość oraz łojotok. Redukuje również przebarwienia, które spowodowane są promieniowaniem słonecznym.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg może być wykonywany na skórze szyi oraz twarzy. Ilość zalecanych powtórzeń to od jednego do pięciu. Efekt potrafi utrzymać się przez co najmniej 12 miesięcy. Wiele zależy również od późniejszej dbałości o naszą skórę twarzy i szyi.

Peeling laserowy jest wykonywany bardzo nowatorskim laserem Er:Yag marki Fotona Spectro SP. Posiada on długości fali świetlnej na poziomie 2940 nm. Jest to długość lasera, która jest do minimalnie ablacyjnych i szybkich zabiegów. Pozwala ona na usuwanie mikroelementów uszkodzonej tkanki. Daje on również bardzo głęboki efekt termalny. Zabiegi frakcyjne pozostawiają często na skórze wiele mikroelementów, którymi są martwe pozostałości leczonej tkanki. Pozostawia to niepotrzebny dyskomfort oraz ból i nie daje tak dobrego efektu kosmetycznego. Z kolei głowica frakcjonująca Fotony usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, co znacznie zmniejsza ból, ale również przyspiesza rekonwalescencję. Oddziaływanie cieplne jest takie same, jak przy nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, jednak ból oraz obrzęk jest nieodczuwalny. Po zabiegu za pomocą głowicy Fotony kanaliki zamykają się i leczą bardzo szybko. Ich leczenie jest znacznie szybsze, niż w przypadku nieablacyjnych technik frakcyjnych.

Laser jest bardzo precyzyjny, ponieważ ablacja skóry jest wykonywana mikron po mikronie, dzięki czemu stary naskórek jest usuwany bardzo równomiernie, a przede wszystkim bez uszkodzenia zdrowej tkanki i zbyt mocnego przegrzewania jej. Dzięki specjalnym systemom, laser jest szybszy i znacznie bezpieczniejszy niż inne funkcjonujące na rynku lasery.

Laser Er:YAG dzięki innowacyjnym głowicom frakcjonującym, pozwala na bardzo mało inwazyjne oraz bezpieczne zabiegi fotoodmładzania skóry

Laser wnika do skóry, przez co może się ona szybko regenerować. Namnażanie się nowych komórek skóry sprawia, że znacznie szybciej znikają zmarszczki mimiczne, ale również usuwane i spłycane są blizny oraz rozstępy.

Peeling laserowy jest niezbędny w momencie, kiedy posiadamy przebarwienia, które powstały w wyniku karmienia piersią, ale również w wyniku zmian hormonalnych, czy zaburzeń związanych z wchłanianiem się hormonów. Mogą być one wynikiem nieprawidłowego opalania się. Będzie on również odpowiedni w momencie, kiedy zmagamy się ze stanami zapalnymi skóry, a także mamy przetłuszczającą się skórę bądź trądzik. Może być także pomocny, kiedy zauważymy u siebie nadmierne łuszczenie się skóry, a także blizny potrądzikowe.

Kiedy zauważalne będą pierwsze efekty?

Pierwsze efekty widoczne będą po kilku dniach, kiedy zauważymy wyrównanie się kolorytu skóry. Można również zobaczyć zmniejszenie się przebarwień oraz rozświetlenie skóry. Po około 4 lub 5 tygodniach zauważalna jest większa gęstość i elastyczność skóry. Laser tworzy kontrolowane uszkodzenia skóry, dzięki czemu znacznie zwiększa się produkcja kolagenu oraz elastyny, co zagęszcza cerę, a także daje efekt odmłodzenia.

Przed zabiegiem nie można opalać się przez 4 tygodnie. Nie można również stosować zabiegów złuszczających skórę. Nie są zalecane również sterydy oraz antykoagulanty i leki fotouczulające. Jeśli to możliwe trzeba je odstawić a 7 dni przed planowanym zabiegiem. Można je stosować ponownie po 14 dniach po zabiegu. Jeśli zabieg ma być wykonywany na owłosionej skórze, należy usunąć włoski na jeden dzień przed zabiegiem. Nie można depilować ich za pomocą wosku, czy też chemicznie. Najlepiej jest użyć maszynki go golenia. W dniu zabiegu nie wolno pić alkoholu. Zabieg wykonywany jest na czyste skórze, bez makijażu, czy żadnych balsamów.

Zabieg jest wykonywany za pomocą lasera erbowo-yagowego Fotona. Głowica jest przesuwana zgodnie z techniką pasaży naświetlana jest powierzchnia skóry za pomocą wiązki lasera. Zabieg trwa do pół godziny. Można w tym czasie odczuwać lekką bolesność.

Przeciwwskazaniami do zabiegu jest świeża opalenizna, samoopalacz, leki oraz zioła fotouczulające, opryszczka, niewyrównana cukrzyca, padaczka, bielactwo oraz łuszczyca, a także skłonność do powstawania blizn.

Po zabiegu nie można stosować mydła ani spirytusu oraz toników na bazie alkoholu. Nie można również stosować toników ani zabiegów złuszczających. Nie wskazane jest także mocne pocieranie gąbką, czy ręcznikiem. Nie można również opalać się przez 4 tygodnie po wykonanym zabiegu. Po zabiegu jest potrzebna wizyta kontrolna, by kosmetyczka mogła sprawdzić stan skóry.

Cennik

Usługa Cena
Grzybica paznokci - usuwanie laserem od 150zł
Rozszerzone pory skórne - usuwanie laserem od 200zł
Włókniaki - usuwanie laserem od 200zł
Brodawki wirusowe / kurzajki - usuwanie laserem od 200zł
Znamiona barwnikowe / pieprzyki - usuwanie laserem od 200zł
Rumień - leczenie laserem od 200zł