Nadpotliwość pach oraz nadpotliwość dłoni jest krępującą dolegliwością. Laserowe leczenie nadpotliwości jest nowoczesną procedurą, która zapewnia trwałą redukcję potu pod pachami i na dłoniach w zupełnie nieinwazyjny sposób. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na zawsze zapomnieć o nadmiernej potliwości.
Wiele osób narzeka na pocenie się – czuje się niekomfortowo z kroplami potu na czole i z nieestetycznymi śladami na ubraniach. Prawda jest taka, że pot jest potrzebny człowiekowi i spełnia on różne funkcje. Przede wszystkim reguluje on temperaturę ludzkiego ciała. Odpowiada także za usuwanie toksyn z organizmu. Pot wydziela się zarówno pod wpływem impulsów płynących z układu nerwowego, jak i emocji (w formie reakcji na trudną sytuację, stres). Człowiek poci się w celu ochłodzenia ciała, momencie kiedy temperatura otoczenia staje się zbyt wysoka. Inną typową sytuacją, która generuje wzmożone pocenie się jest aktywność fizyczna, szczególnie cięższe ćwiczenia i trening typu cardio. Problem jednak tworzy się w momencie, kiedy wydzielanego potu jest za dużo. W standardowych przypadkach wystarczy wziąć chłodną kąpiel, nosić przewiewne ubrania, unikać kofeiny, a także zrezygnować z niektórych przypraw, alkoholu i papierosów. Jednak w momencie rozwijania się nadpotliwości tego typu strategie są nieskuteczne.
Nadpotliwość, nazywana także nadmierną potliwością dotyka szacunkowo ponad 3% ogółu populacji ludzkiej. W większości przypadków dotyka wybranych miejsc, takich jak pachy, dłonie, stopy, głowa. Jest to dolegliwość, która skutecznie obniża jakość życia oraz pewność siebie, a także może być przyczyną pojawiania się różnych nieprzyjemnych sytuacji, np. poprzez wydzielanie specyficznego zapachu potu, za który odpowiedzialne są bakterie znajdujące się na ciele.
Poziom wydzielania potu uzależniony jest od regulacji gospodarki hormonalnej, a także czynności układu nerwowego. Tym samym wszelkie zaburzenia ich funkcjonowania prowadzą do zachwianej homeostazy. Uznaje się, że nadmierna potliwość współtowarzyszy takim chorobom i schorzeniom jak nadczynność tarczycy, hipoglikemia, cukrzyca, nadciśnienie.
Dodatkowo nadpotliwość może być uwarunkowane genetyczne. Osoby z takim podłożem zauważają u siebie objawy omawianego schorzenia głównie podczas okresów wzmożonych przemian metabolicznych i fizjologicznych organizmu. Przykładem tutaj może być dojrzewanie płciowe, menopauza lub andropauza.
Jak wspomniano we wstępie, nadpotliwość jest częstym problemem u kilku procent populacji. Jej główną przyczyną jest wzmożona aktywność gruczołów potowych, znajdujących się pod pachami, na dłoniach, twarzy, karku, biodrach, pachwinach i pod stopami. Aby poradzić sobie z tą przypadłością warto rozważyć ingerencję lekarską z użyciem lasera. Jego dużym atutem jest to, iż w szybkim tempie można osiągnąć trwałe i spektakularne efekty, bez konieczności wielokrotnego powtarzania zabiegu. W trosce o dobro i komfort Pacjenta stosuje się znieczulenie miejscowe, aby skutecznie wyeliminować czynnik bólu. Następnie oddziałuje się na gruczoły potowe wiązką światła, dzięki czemu dochodzi do ich przegrzania i nieodwracalnego zniszczenia i obumarcia. Ze względu na fakt, iż nie posiadają one zdolności do regeneracji, Pacjent ma zagwarantowany trwały efekt. Zabieg kończy się odsysaniem podanego wcześniej znieczulenia. Dodatkowo w laseroterapii stosuje się system chłodzenia CRYO w celu zmniejszenia dyskomfortu.
Aby rezultaty były jak najbardziej korzystne, warto wybrać profesjonalny gabinet. Na terenie Katowic taką placówką jest kliknij.
Zabieg z użyciem lasera trwa około godziny. Początkowo Pacjent jest przygotowywany do zabiegu. Przede wszystkim w sposób bezbolesny podawane jest mu znieczulenie miejscowe. W momencie kiedy zaczyna ono działać, lekarz dokonuje jednego, niewielkiego nacięcia, które umożliwia lekarzowi wprowadzenie unikalnej sondy laserowej, nakierowującej strumień lasera bezpośrednio na wybrane miejsce – w tym przypadku jest to gruczoł potowy.
Strumień lasera posiada długość 924 nm. Rozgrzewa on równomiernie, a następnie rozpuszcza gruczoł potowy, precyzyjnie omijając okoliczne tkanki. Jednocześnie wykorzystywana jest fala laserowa o długości 975 nm, oddziałująca bezpośrednio na tkankę skórną, dzięki czemu zostają wzmocnione i odbudowane włókna kolagenowe. Zabieg kończy się nałożeniem opatrunku, a Pacjent może spokojnie wrócić do swoich obowiązków.
Należy mieć na uwadze, iż zabieg laserowego leczenia nadpotliwości nie jest dedykowany dla wszystkich. Profesjonalny lekarz będzie dążyć do zdiagnozowania ewentualnych przeciwwskazań. Przede wszystkim tego typu ingerencja odradzana jest osobom cierpiącym z powodu zaburzeń przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. O decyzji kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje lekarz. Do innych przeciwwskazań zalicza się:
Atutem, którzy Pacjenci szczególnie sobie chwalą w aspekcie stosowania techniki laserowej to krótki czas rekonwalescencji po zabiegu. W większości przypadków okres ten trwa jeden dzień, przy czym Pacjent niemalże tuż po samym zabiegu może powrócić do swoich typowych codzienności i obowiązków dnia codziennego, jednak warto na około dwa tygodnie zrezygnować z ciężkiej aktywności fizycznej. Wiele osób chwali także fakt, iż efekty zastosowania lasera są natychmiast odczuwalne, dzięki czemu obserwują u siebie zmniejszoną ilość wydzielania potu. Warto dodać, że zabieg jest na tyle mało inwazyjny, że nie ma potrzeby późniejszego nakładania na podrażnione miejsca żadnych kremów i kosmetyków. Bez przeszkód można pozostać na swojej codziennej, typowej pielęgnacji.
Należy mieć na względzie, że tuż po samym zabiegu skóra może być podrażniona i może być widoczne zaczerwienienie. Część Pacjentów opisuje także chwilowy zanik czucia w miejscu ingerencji lasera. Oba te skutki uboczne zanikają samoistnie po około siedmiu dniach po zabiegu. Na uwagę zasługuje również fakt, iż poddanie się laseroterapii nie wpływa na owłosienie pod pachami.
Współczesna medycyna daje Pacjentom wiele metod leczenia nadpotliwości. Oprócz techniki laserowej można rozważyć zastosowanie botoksu, jonoforezy, termolizy, ultradźwięków oraz radiofrekwencji mikroigłowej.
Czynnikiem sprawiającym stałe zyskiwanie na popularności nowoczesnych metod leczenia nadpotliwości jest fakt, iż dają one możliwość trwałego rozwiązania wstydliwego problemu. W dalszym ciągu laser zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ oprócz trwałości efektów jest on mało inwazyjny i bezbolesny. Tym samym dysponując obecnie stosowanymi środkami, Pacjenci skarżący się na wzmożoną potliwość mogą liczyć na szybkie i skuteczne opanowanie tej nieprzyjemnej dolegliwości bez czynnika bólowego, w pełni ciesząc się sprawnością i dobrym samopoczuciem po zabiegu.
Laserowe leczenie nadpotliwości | Cena |
---|---|
Pachy - leczenie nadpotliwości laserem | 3000,00 zł |
Konsultacja lekarska | w cenie usługi |