+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe leczenie nadpotliowści Katowice cena 3000zł

  Nadpotliwość pach oraz nadpotliwość dłoni jest krępującą dolegliwością. Laserowe leczenie nadpotliwości jest nowoczesną procedurą, która zapewnia trwałą redukcję potu pod pachami i na dłoniach w zupełnie nieinwazyjny sposób. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na zawsze zapomnieć o nadmiernej potliwości.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe leczenie nadpotliwości Katowice

  Nadpotliwość pach - laserowe leczenie nadpotliwości skutecznie poradzi sobie z tym problemem

  Wiele osób narzeka na pocenie się – czuje się niekomfortowo z kroplami potu na czole i z nieestetycznymi śladami na ubraniach. Prawda jest taka, że pot jest potrzebny człowiekowi i spełnia on różne funkcje. Przede wszystkim reguluje on temperaturę ludzkiego ciała. Odpowiada także za usuwanie toksyn z organizmu. Pot wydziela się zarówno pod wpływem impulsów płynących z układu nerwowego, jak i emocji (w formie reakcji na trudną sytuację, stres). Człowiek poci się w celu ochłodzenia ciała, momencie kiedy temperatura otoczenia staje się zbyt wysoka. Inną typową sytuacją, która generuje wzmożone pocenie się jest aktywność fizyczna, szczególnie cięższe ćwiczenia i trening typu cardio. Problem jednak tworzy się w momencie, kiedy wydzielanego potu jest za dużo. W standardowych przypadkach wystarczy wziąć chłodną kąpiel, nosić przewiewne ubrania, unikać kofeiny, a także zrezygnować z niektórych przypraw, alkoholu i papierosów. Jednak w momencie rozwijania się nadpotliwości tego typu strategie są nieskuteczne.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Katowice – czym jest nadpotliwość?

  Nadpotliwość, nazywana także nadmierną potliwością dotyka szacunkowo ponad 3% ogółu populacji ludzkiej. W większości przypadków dotyka wybranych miejsc, takich jak pachy, dłonie, stopy, głowa. Jest to dolegliwość, która skutecznie obniża jakość życia oraz pewność siebie, a także może być przyczyną pojawiania się różnych nieprzyjemnych sytuacji, np. poprzez wydzielanie specyficznego zapachu potu, za który odpowiedzialne są bakterie znajdujące się na ciele.

  Nadpotliwość pach oraz nadpotliwość rąk – jakie są przyczyny?

  Poziom wydzielania potu uzależniony jest od regulacji gospodarki hormonalnej, a także czynności układu nerwowego. Tym samym wszelkie zaburzenia ich funkcjonowania prowadzą do zachwianej homeostazy. Uznaje się, że nadmierna potliwość współtowarzyszy takim chorobom i schorzeniom jak nadczynność tarczycy, hipoglikemia, cukrzyca, nadciśnienie.

  Dodatkowo nadpotliwość może być uwarunkowane genetyczne. Osoby z takim podłożem zauważają u siebie objawy omawianego schorzenia głównie podczas okresów wzmożonych przemian metabolicznych i fizjologicznych organizmu. Przykładem tutaj może być dojrzewanie płciowe, menopauza lub andropauza.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Katowice – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

  Jak wspomniano we wstępie, nadpotliwość jest częstym problemem u kilku procent populacji. Jej główną przyczyną jest wzmożona aktywność gruczołów potowych, znajdujących się pod pachami, na dłoniach, twarzy, karku, biodrach, pachwinach i pod stopami. Aby poradzić sobie z tą przypadłością warto rozważyć ingerencję lekarską z użyciem lasera. Jego dużym atutem jest to, iż w szybkim tempie można osiągnąć trwałe i spektakularne efekty, bez konieczności wielokrotnego powtarzania zabiegu. W trosce o dobro i komfort Pacjenta stosuje się znieczulenie miejscowe, aby skutecznie wyeliminować czynnik bólu. Następnie oddziałuje się na gruczoły potowe wiązką światła, dzięki czemu dochodzi do ich przegrzania i nieodwracalnego zniszczenia i obumarcia. Ze względu na fakt, iż nie posiadają one zdolności do regeneracji, Pacjent ma zagwarantowany trwały efekt. Zabieg kończy się odsysaniem podanego wcześniej znieczulenia. Dodatkowo w laseroterapii stosuje się system chłodzenia CRYO w celu zmniejszenia dyskomfortu.

  Aby rezultaty były jak najbardziej korzystne, warto wybrać profesjonalny gabinet. Na terenie Katowic taką placówką jest kliknij.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Katowice – przebieg zabiegu

  Zabieg z użyciem lasera trwa około godziny. Początkowo Pacjent jest przygotowywany do zabiegu. Przede wszystkim w sposób bezbolesny podawane jest mu znieczulenie miejscowe. W momencie kiedy zaczyna ono działać, lekarz dokonuje jednego, niewielkiego nacięcia, które umożliwia lekarzowi wprowadzenie unikalnej sondy laserowej, nakierowującej strumień lasera bezpośrednio na wybrane miejsce – w tym przypadku jest to gruczoł potowy.

  Strumień lasera posiada długość 924 nm. Rozgrzewa on równomiernie, a następnie rozpuszcza gruczoł potowy, precyzyjnie omijając okoliczne tkanki. Jednocześnie wykorzystywana jest fala laserowa o długości 975 nm, oddziałująca bezpośrednio na tkankę skórną, dzięki czemu zostają wzmocnione i odbudowane włókna kolagenowe. Zabieg kończy się nałożeniem opatrunku, a Pacjent może spokojnie wrócić do swoich obowiązków.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Katowice – przeciwwskazania do zabiegu

  Należy mieć na uwadze, iż zabieg laserowego leczenia nadpotliwości nie jest dedykowany dla wszystkich. Profesjonalny lekarz będzie dążyć do zdiagnozowania ewentualnych przeciwwskazań. Przede wszystkim tego typu ingerencja odradzana jest osobom cierpiącym z powodu zaburzeń przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. O decyzji kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje lekarz. Do innych przeciwwskazań zalicza się:

  • Cukrzycę,
  • Stany zapalne i infekcje,
  • Nadciśnienie,
  • Niewydolność wątroby,
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • Niewydolność nerek,
  • Choroby serca,
  • Przewlekłe choroby autoimmunologiczne,
  • Choroby i schorzenia układu sercowo-naczyniowego,
  • Choroby i schorzenia układu nerwowego,
  • Zażywanie leków przeciwgorączkowych, przeciwbólowych, wpływających na krzepliwość krwi, np. kwas acetylosalicylowy (powodują generowanie się siniaków po iniekcji),
  • Ciąża lub karmienie piersią.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Katowice – efekty zabiegu

  Atutem, którzy Pacjenci szczególnie sobie chwalą w aspekcie stosowania techniki laserowej to krótki czas rekonwalescencji po zabiegu. W większości przypadków okres ten trwa jeden dzień, przy czym Pacjent niemalże tuż po samym zabiegu może powrócić do swoich typowych codzienności i obowiązków dnia codziennego, jednak warto na około dwa tygodnie zrezygnować z ciężkiej aktywności fizycznej. Wiele osób chwali także fakt, iż efekty zastosowania lasera są natychmiast odczuwalne, dzięki czemu obserwują u siebie zmniejszoną ilość wydzielania potu. Warto dodać, że zabieg jest na tyle mało inwazyjny, że nie ma potrzeby późniejszego nakładania na podrażnione miejsca żadnych kremów i kosmetyków. Bez przeszkód można pozostać na swojej codziennej, typowej pielęgnacji.

  Należy mieć na względzie, że tuż po samym zabiegu skóra może być podrażniona i może być widoczne zaczerwienienie. Część Pacjentów opisuje także chwilowy zanik czucia w miejscu ingerencji lasera. Oba te skutki uboczne zanikają samoistnie po około siedmiu dniach po zabiegu. Na uwagę zasługuje również fakt, iż poddanie się laseroterapii nie wpływa na owłosienie pod pachami.

  Inne metody leczenia nadpotliwości

  Współczesna medycyna daje Pacjentom wiele metod leczenia nadpotliwości. Oprócz techniki laserowej można rozważyć zastosowanie botoksu, jonoforezy, termolizy, ultradźwięków oraz radiofrekwencji mikroigłowej.

  Czynnikiem sprawiającym stałe zyskiwanie na popularności nowoczesnych metod leczenia nadpotliwości jest fakt, iż dają one możliwość trwałego rozwiązania wstydliwego problemu. W dalszym ciągu laser zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ oprócz trwałości efektów jest on mało inwazyjny i bezbolesny. Tym samym dysponując obecnie stosowanymi środkami, Pacjenci skarżący się na wzmożoną potliwość mogą liczyć na szybkie i skuteczne opanowanie tej nieprzyjemnej dolegliwości bez czynnika bólowego, w pełni ciesząc się sprawnością i dobrym samopoczuciem po zabiegu.

  Cennik

  Laserowe leczenie nadpotliwości Cena
  Pachy - leczenie nadpotliwości laserem 3000,00 zł
  Konsultacja lekarska w cenie usługi

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jak wydziela się pot? +
  Pocenie się jest naturalnym procesem organizmu, który pełni funkcję termoregulującą – gdyby nie on doszłoby do przegrzania. Szacuje się, że każdy człowiek posiada od 2 do 3 milionów gruczołów potowych, które każdego dnia wydzielają od kilku ml do kilku litrów potu.
  3. Czy mogę w jakiś sposób zapobiec nadpotliwości? +
  Aby zapobiec nadpotliwości można spróbować:
  • Zażywać kąpieli składającej się ze specjalnej mieszanki ziół, szczególnie mocząc stopy i dłonie dwa razy w tygodniu przez około 30 minut,
  • Zwiększyć higienę osobistą,
  • Korzystać z odzieży nieprzylegającej do ciała z naturalnych tkanin,
  • Często zmieniać ubrania i obuwie,
  • Unikać kawy, ostrych przypraw i alkoholu,
  • Zredukować stres i napięcie nerwowe,
  • Regularnego wietrzenia miejsca wykonywanej pracy,
  • Stosować antyperspiranty.
  5. Z czego wynika nadmierna potliwość? +
  Wzmożona potliwość może mieć podłoże fizjologiczne lub objawowe. W pierwszym typie wyróżnia się czynniki zewnętrzne, płynące z zewnątrz, drugi odnosi się do stanu zdrowia samego Pacjenta.
  7. Jakie mogą być przyczyny nadmiernej potliwości? +
  • Do przyczyn o podłożu fizjologicznym zalicza się: wysokie temperatury oraz wysoką wilgotność powietrza, wysoki poziom aktywności fizycznej, reakcje organizmu na stres i wzmożone napięcie emocjonalno-nerwowe, spożywanie kawy, ostrych przypraw i słodyczy, a także nadmierną masę ciała.
  • Do przyczyn o podłożu objawowym zalicza się: zaburzenia układu hormonalnego, wliczając w to cukrzycę i klimakterium, choroby neurologiczne, onkologiczne oraz stany zapalne i infekcje.
  • Co ciekawe, około 60% przypadków nadmiernej potliwości mają podłoże idiopatyczne, czyli samoistne, o nieznanym podłożu.
  9. Gdzie może pojawić się nadpotliwość? +
  W tym aspekcie można wyróżnić nadpotliwość ogólną, która dotyka całego ciała lub nadpotliwość miejscową, odnoszącą się do wybranego fragmentu na ciele – pachach, dłoniach, stopach, itd.
  11. Jak można rozpoznać nadpotliwość? +
  Nadpotliwość stwierdza lekarz w oparciu o wywiad medyczny. Jest on także pomocny w ustalaniu ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Lekarz może także przeprowadzić test określający istnienie i skalę problemu. Najpopularniejszy jest tzw. test Mirona – problematyczne miejsca smarowane są jodyną i zasypywane mąką ziemniaczaną (skrobią). Jeżeli miejsca gęsto zabarwią się na ciemny kolor, następuje postawienie diagnozy. Próba jodowo-skrobiowa jest niebolesna.
  2. Jakie są wskazania do zabiegu? +
  Wskazaniem do zabiegu jest nadmierna potliwość, a także spadek jakości życia z nią związany.
  4. Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu? +
  Zabieg może nie dojść do skutku u osób, które:
  • Posiadają choroby układu sercowo-naczyniowego,
  • Zaburzenia pracy układu nerwowego,
  • Niektóre choroby przewlekłe, np. autoimmunologiczne,
  • Zażywają leki wpływające na krzepliwość krwi, a także środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
  • Są w ciąży lub karmią piersią.
  6. Jak wygląda laserowe leczenie nadpotliwości? +
  Lekarz manipulujący urządzeniem laserowym kieruje w wybrane miejsce na ciele Pacjenta światło o sprecyzowanej długości fali, która emituje krótkie impulsy o dużej mocy. W ten sposób trwale są niszczone gruczoły potowe – raz uszkodzone nie odrastają.

  Podczas zabiegu Pacjenci nie czują bólu – istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia miejscowego za pomocą kremu, aplikowanego około godzinę przed zabiegiem, jednak większość z nich określa, iż czują oni dyskomfort w miejscu iniekcji.
  8. Jakie są efekty zabiegu? +
  Zwykle wystarczy jeden zabieg dla uzyskania satysfakcjonujących efektów, aczkolwiek w razie potrzeby można zabieg powtórzyć – taką sytuację obserwuje się jedynie u 20% Pacjentów, którzy wykazują się wyjątkowo silnie rozwiniętą nadpotliwością. Pierwsza ingerencja laserem redukuje problem nawet o 90%.
  10. Ile czasu trwa zabieg? +
  Czas zabiegu oscyluje zwykle w granicach 20 minut, a jeszcze tego samego dnia Pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć.
  12. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego leczenia nadpotliwości w Katowicach to 3000zł.