+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe leczenie trądziku Katowice cena 200zł

  Laserowe leczenie trądziku to niezwykle skuteczna, bezpieczna i szybka metoda leczenia trądziku. Terapia laserowa obejmuje serię zabiegów polegających na naświetlaniu obszarów dotkniętych trądzikiem.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe leczenie trądziku Katowice

  Przyczyny powstawania trądziku

  Trądzik to nie tylko zwykłe wypryski na skórze, ale jest to często objaw przewlekłej choroby gruczołów łojowych, a także ujść mieszków włosowych. W przypadku nastolatków dużo mówi się o trądziku pospolitym, aczkolwiek odnotowuje się również jego występowanie w starszych grupach wiekowych. Może to być związane z różnymi czynnikami, do których zalicza się uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, infekcje, a także stosowanie różnych kosmetyków i innych wyrobów medycznych....

  Inną odmianą trądziku jest trądzik różowaty. Występuje on pod postacią grudkowatych, krostkowych oraz rumieniowych zmian w obrębie skóry twarzy, zwykle w części środkowej.

  Podłoże trądziku można odnaleźć w zaburzeniach naczynioruchowych. Mimo, iż może on być uwarunkowany genetycznie, to jednak istnieją czynniki powodujące zaostrzenie jego stanu. Należy w tym miejscu wyszczególnić:

  • Duży stres,
  • Nadmierne spożywanie alkoholu,
  • Niezdrowa dieta,
  • Posiadanie drożdżaków,
  • Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne,
  • Problemy z cyklem owulacyjnym.

  Trądzik różowaty znacznie częściej dotyka kobiet, jednak u mężczyzn odnotowuje się znacznie cięższy przebieg choroby. Z reguły większą tendencję do jego posiadania mają osoby o jasnym typie urody: jasnych oczach, włosach i karnacji.

  Trądzik jest chorobą zapalną i przewlekłą, wczesne rozpoczęcie kuracji może zahamować jego wysyp.

  Laserowe leczenie trądziku Katowice – jak wygląda zabieg?

  Jak wspomniano we wcześniejszej części tekstu, współcześnie laser stanowi najnowocześniejszą metodę leczenia trądziku, a także z powodzeniem wykorzystywany jest do usuwania blizn powstałych wskutek trądziku. Tym samym jest świetną alternatywą dla farmakoterapii w tym zakresie, która znacznie obciąża organizm Pacjenta oraz zwykle trwa długo. Warto mieć na uwadze, że największe rezultatu laser daje w przypadku zmian łagodnych lub umiarkowanych. Innym typem trądziku, który z powodzeniem poddawany jest ingerencji laserowej jest trądzik torbielowaty. Umiarkowane zmiany trądzikowe wywołują większy dopływ krwi do miejsc zmienionych chorobowo, dzięki czemu energia lasera zostaje w większym stopniu pochłonięta. Laser jest całkowicie bezpieczny, przenika przez skórę z optymalną głębokością dając możliwość termicznej ingerencji w precyzyjnie wybrany fragment tkanki, niszcząc gruczoły łojowe.

  Trądzik różowaty jak leczyć?

  Laser można włączyć do terapii różnych zmian skórnych, takich jak np. trądzik pospolity, cywilizacyjny, torbielowaty lub różowaty. Zanim jednak dana osoba zostanie dopuszczona do zabiegu z zakresu laseroterapii, zobowiązana jest do udania się na wcześniejszą konsultację medyczną z lekarzem. W ten sposób wyklucza on posiadanie przez Pacjenta ewentualnych przeciwwskazań, dzięki czemu może się do niego w optymalny sposób przygotować.

  Następnie Pacjentowi wręczane są okulary ochronne ze względu na konieczność ochrony wzroku. Ingerencja laserowa związana z czasem naświetlania jego promieni zależna jest od danego obszaru oraz jego rozległości, który poddawany jest leczeniu. Zwykle trwa on od 15 do 60 minut. W tym czasie Pacjent nie odczuwa znacznego dyskomfortu. Dzięki zastosowaniu laseroterapii w leczeniu trądziku likwidowane są stany zapalne skóry, a także niszczone bakterie, znajdujące się w ujściach gruczołów łojowych. Tym samym wszelkie zmiany trądzikowe znacznie szybciej się goją. Inną zaletą lasera jest to, iż zapobiega on powstawaniu nowych stanów zapalnych, a także odkaża i obkurcza pory.

  Laserowe leczenie trądziku Katowice – zalecenia po zabiegu

  Aby osiągnąć jak najbardziej spektakularne efekty, Pacjent powinien przestrzegać określonych zasad postępowania. Przez minimum miesiąc należy zrezygnować z opalania, zarówno na słońcu, jak i w solarium. Przed pierwsze kilka dni należy zrezygnować z ciężkiego wysiłku fizycznego, ponieważ prowadzi to do rozszerzania naczyń krwionośnych. Podczas codziennej pielęgnacji skóry należy stosować jedynie łagodne preparaty i kosmetyki, a także krem z wysokim filtrem. Tym samym warto powstrzymać się od wykonywania peelingów chemicznych. Z kolei po upływie około 6 tygodniu warto odbyć wizytę kontrolną z lekarzem, który oceni efekty zabiegu i proces gojenia się.

  Pielęgnacja cery trądzikowej

  Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej. Dzięki temu można uniknąć nawrotów choroby. Cera trądzikowa jest niezwykle wymagająca, co generuje konieczność stosowania odpowiednich kosmetyków. W tym aspekcie warto poradzić się dermatologa lub kosmetologa. Skórę należy regularnie myć, usuwając z niej kurz, brud i makijaż, jednocześnie dbając o odpowiednie nawilżenie. Warto zamienić mydło na preparaty dedykowane skórze twarzy, ponieważ wzmaga ono produkcję łoju. Należy dodać, że udowodniono, iż ćwiczenia fizyczne korzystnie wpływają na zdrowie skóry. Podobnie jak zdrowa dieta, która gwarantuje równowagę witaminowo-minetalną.

  Laserowe leczenie trądziku Katowice – efekty zabiegu

  Laserowe leczenie trądziku, w zależności od stosowanej techniki, pomaga osiągnąć liczne efekty, takie jak:

  • Odblokowanie gruczołów łojowych oraz ograniczenie łojotoku,
  • Wyrównanie kolorytu skóry i redukcja blizn,
  • Likwidacja bytujących pod powierzchnią skóry bakterii,
  • Wygładzenie skóry w miejscach dotkniętych trądzikiem,
  • Neutralizacja popękanych naczynek,
  • Przyspieszenie procesu regeneracji.

  Laserowe leczenie trądziku Katowice - dlaczego nasz gabinet?

  Jedynie poprzez wybór odpowiedniego miejsca i odpowiedniego specjalisty da gwarancję zachowania jak najwyższej klasy obsługi Pacjenta, wysoki poziom bezpieczeństwa, a także odpowiedni poziom sterylności i higieny całego procesu medycznego. Z tego powodu wybierając zabieg laserowego usuwania trądziku na terenie Katowic warto zapoznać się z ofertą naszego gabinetu. Zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów ze środowiska medycznego, odznaczających się wysokim poziomem doświadczenia i kwalifikacjami. Na swoim koncie posiadamy liczne historie Pacjentów, którym pomogliśmy w leczeniu różnych zmian skórnych. Stawiamy głównie na ogólne dobro Pacjenta, jego zadowolenie, miłą lecz fachową atmosferę, a także realizację zadań na najwyższym poziomie. Dzięki skorzystaniu z wysokiej jakości usług medycznych Pacjent może osiągnąć satysfakcję z zabiegu, trwale żegnając się ze swoim problemem. Nasi lekarze zorientowani są na poprawianie jakości życia swoich Pacjentów poprzez bezpieczne i nieinwazyjne rozwiązania technologiczne. Stosując laser Fotona można w szybki sposób poprawić wygląd skóry, zapewniając jej zdrowy i atrakcyjny wygląd. Z kolei Pacjent może cieszyć się komfortem i większą pewnością siebie.

  Jak leczyć trądzik? Skuteczne metody leczenia trądziku.

  Trądzik uznawane jest za jedno z najpopularniejszych schorzeń ludzkiej skóry, przez co coraz więcej osób decyduje się na leczenie tego nieestetycznego problemu u dermatologa. Mimo, iż kojarzy się on z okresem dojrzewania, to może się on pojawić u osób w różnym wieku, zarówno u tych w średnim wieku, jak i dojrzałych. Ze względu na fakt, iż trądzik może mieć wiele podstaw, np. podłoże hormonalne, jego leczenie wymaga dużych nakładów cierpliwości Pacjenta, a także wyspecjalizowanej wiedzy ze strony lekarza. Kiedy leki i kosmetyki nie działają, współczesna medycyna szczęśliwie daje inne możliwości terapii, które są znacznie bardziej skuteczne, a efekty trwałe. Warto w tym miejscu wspomnieć o laseroterapii. Na terenie miasta Katowic z takiej możliwości można skorzystać w gabinecie.

  Trądzik różowaty objawy

  Do podstawowych objawów trądziku różowatego zalicza się przede wszystkim dość silne zaczerwienienie skóry twarzy – szczególnie w okolicy czoła, policzków, nosa i brody. Mogą występować również zmiany skórne w postaci krostek i grudek. Trądzik różowaty to przewlekła choroba dermatologiczna o podłożu zapalnym. Leczenie trądziku różowatego to przede wszystkim wykorzystanie farmakoterapii, odpowiedniej diety, pielęgnacji i różnego rodzaju domowych sposobów aby zwalczyć tą uciążliwą dolegliwość.

  Laserowe leczenie trądziku to skuteczna metoda na pozbycie się problemu trądziku. Wykonana w naszym gabinecie jest w pełni bezpieczna i skuteczna, a jej pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu! Najlepsze ceny oraz gwarancja bezpieczeństwa – tego możesz spodziewać się po wizycie w naszej klinice.

  Cennik

  Leczenie trądziku Cena
  Laserowe leczenie trądziku rożowatego 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jak się przygotować do zabiegu laserowego usuwania trądziku? +
  Przygotowania do zabiegu zaczynają się już kilka tygodni przez zabiegiem. Należy w tym czasie zaniechać wykonywania innych zabiegów złuszczających naskórek. Dodatkowo zabronione jest opalanie się. Leczenie trądziku wykonuje się jedynie na czystej i świeżo umytej skórze, pozbawionej kosmetyków i makijażu. Warto dzień przed zabiegiem usunąć zbędne owłosienie za pomocą maszynki.
  3. Jak przebiega zabieg? +
  Trądzik leczony jest za pomocą lasera o silnej mocy. Manipulujący urządzeniem laserowym lekarz oddziałuje w nieinwazyjny sposób na tkanki skórne, eliminując nadaktywne gruczoły łojowe. Ze względu na emitowane ciepło, skóra zmuszona jest do przyspieszonej regeneracji, a także niszczone są bakterie znajdujące się w mieszkach włosowych.

  Zabieg nie boli, aczkolwiek Pacjenci twierdzą, że występuje pieczenie. Warto dodać, że w trosce o komfort Klientów, lasery wyposażone są w głowicę chłodzącą, która na bieżąco emituje chłodny nawiew.
  5. Jakie są wskazania do zabiegu? +
  Wskazania do zabiegu to wszelkie rodzaje trądziku: różowaty, dorosły, młodzieńczy, zaskórnikowy, ale także dobre efekty przynosi przy nadmiernym rogowaceniu ujść gruczołów łojowych lub nadprodukcji łoju, łojotoku.
  7. Jakie są podstawowe objawy trądziku? +
  Podstawowym objawem trądziku są zaskórniki. Najczęściej lokują się na twarzy i plecach.
  9. Czy laserowe usuwanie trądziku boli? +
  Dużym atutem zabiegu laserowego usuwania trądziku jest jego bezbolesność.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego leczenia trądziku w Katowicach to 200zł.
  2. Czy po zabiegu wygląda się gorzej? +
  Nie, aczkolwiek normalną reakcją organizmu jest pojawienie się zaczerwienienia skóry twarzy. Zwykle trwa ono około godziny.
  4. Jak długo trwa laserowe usuwanie trądziku? +
  Efekty zabiegu Pacjent dostrzega po jego zakończeniu. Zwykle zaleca się wykonanie serii od 1 do 3 zabiegów w odstępach około 4 tygodni, a o ich liczbie decyduje lekarz podczas wywiadu medycznego na podstawie zaawansowania problemu.
  6. Jakie są wskazania do laserowego usuwania trądziku? +
  Głównym wskazaniem są zmiany skórne. W przypadku trądziku różowatego są to zmiany w obrębie naczyniowym, które leżą u podstaw tego problemu. Zabieg poleca się także osobom, które próbują uporać się z przebarwieniami, trądzikiem pospolitym, a także rumieniami.
  8. Efekty laserowego leczenia trądziku różowatego +
  Światło lasera niszczy i eliminuje problemowe zmiany chorobowe. Dzięki laserowemu usuwaniu trądziku Pacjent zyskuje ujednolicony kolor skóry, zwiększenie jej napięcia i elastyczności, a także zapobiega się następnym zmianom.
  10. Jak długo utrzymują się efekty leczenia trądziku laserem? +
  Efekty zabiegu są długotrwałe, a Pacjent odczuwa znaczne zredukowanie problemu, a niekiedy nawet całkowite jego usunięcie. Mimo to, należy pamiętać, że jednym z czynników generujących stany zapalne skóry i trądzik jest dysfunkcyjnie działająca gospodarka hormonalna. Z tego powodu zaleca się przeprowadzenie co kilka miesięcy tzw. zabiegów przypominających, które podtrzymują uzyskane efekty i warunkują zdrowy wygląd skóry. Warto pamiętać także o odpowiedniej pielęgnacji skóry, stosując preparaty dedykowane cerze trądzikowej.