+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie rozstępów Katowice cena 500 zł

  Laserowe usuwanie rozstępów jest to obecnie najskuteczniejsza metoda walki z niedoskonałościami skóry np. po porodzie. Laser na rozstępy wspomaga skutecznie procesy regeneracyjne skóry i znacznie minimalizuje widoczność defektów na naszej skórze.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie rozstępów Katowice

  Laserowe usuwanie rozstępów Katowice – czy warto zdecydować się na zabieg?

  Przez cały okres życia człowieka skóra narażona jest na liczne uszkodzenia. Aby zwiększyć jej odporność na niekorzystne warunki, warto zadbać o jej odpowiednie nawilżenie, odżywienie i ochronę. Tkanka skórna w największym stopniu poddawana jest urazom mechanicznym, zmianom wagi, a także narażona na stały kontakt ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Zdarza się jednak tak, że mimo odpowiedniej pielęgnacji, wykazuje ona swoje ograniczenia, np. ze względu na nadmierne rozciąganie ulega zniszczeniu, czego efektem są nieestetyczne rozstępy.

  Rozstępy są wyjątkowo nieestetycznymi zmianami skórnymi, tworzącymi się na skutek nagłego przyrostu lub spadku wagi.

  Laserowe usuwanie rozstępów Katowice – czym są rozstępy?

  Rozstępy stanowią typ blizny, które mają formę równoległych i wrzecionowatych pasm pojawiających się na powierzchni skóry. Są one efektem nadmiernego rozciągania się tkanki skórnej, sięgającego poza jej granice elastyczności. W ten sposób przerwaniu ulegają włókna elastynowe oraz kolagenowe, będące głównym budulcem struktury skórnej...

  Niestety rozstępy są trwałe, mimo ich kremowania i peelingowania ciała nie znikają, a jedynie bledną. Z pomocom może przyjść laser frakcyjny CO2, który posiada szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, szczególnie polecane w dążeniu do osiągnięcia gładkiej skóry. Ze względu na jego zaawansowanie technologiczne, emituje on znaczną ilość mikrostrumieni wysokiej energii, wnikające w głąb skóry na minimum 2 nanometry. W ten sposób możliwe jest dotarcie do głębokich struktur właściwej skóry. Sposób działania lasera można opisać jako odparowanie tkanki, przy czym w obszarze ingerencji laserowej uwidaczniają się niewielkie otwory, które otoczone są zdrową tkanką, co jest szczególnie pomocne w późniejszym procesie gojenia się i regeneracji.

  Podczas leczenia rozstępów wymagana jest intensywna terapia, przez co rekonwalescencja trwa nawet dziesięć dni. Pierwsze efekty widoczne będą po upływie miesiąca, do około sześciu tygodni, niezależnie od stopnia zaawansowania zmian skórnych.

  Rozstępy mogą pojawić się w różnych miejscach na ciele. Ze względu na ten fakt, warto pochylić się nad atutem lasera frakcyjnego, który z powodzeniem można stosować na każdym fragmencie ciała.

  Zabiegi na rozstępy – u kogo mogą się pojawić rozstępy?

  Większość rozstępów pojawia się u kobiet w zaawansowanej ciąży, jednak nie jest to jedyna sytuacja, która generuje ich powstawanie. Mimo iż skóra podczas ciąży narażona jest na stały wzrost wagi, wahania hormonalne oraz duże ryzyko uszkodzeń, to jednak część z tych czynników wiąże się także z okresem dorastania, uprawianiem kulturystyki, a także zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Z tego powodu nie tylko ciężarne, ale i młodzież, sportowcy, osoby otyłe, jak i kobiety w okresie klimakterium mogą zaobserwować na swojej skórze zmiany jakie tworzą nieestetyczne pręgi.

  Laserowe usuwanie rozstępów Katowice – wskazania do zabiegu

  Dla wielu osób rozstępy to nie tylko problem estetyczny, ale także czynnik obniżający jakość życia, powodujący kompleksy i utratę poczucia własnej wartości. Szczególnie kobiety, które często oceniane są na podstawie ich wyglądu skarżą się na brak atrakcyjności własnego ciała, szczególnie, że rozstępy mogą pojawić się w miejscach zarówno niewidocznych na co dzień, jak i odsłoniętych. Zwykle można je zaobserwować: na udach, piersiach, łydkach, rękach i ramionach, biodrach, brzuchu, placach, a także na pośladkach.

  Laserowe usuwanie rozstępów Katowice – jak przygotować się do zabiegu?

  Najważniejszym aspektem jest pozbycie się zbędnego owłosienia, o ile rozstępy znajdują się w obszarze, gdzie ono występuje. Należy także odbyć konsultację medyczną z lekarzem.

  Laserowe usuwanie rozstępów Katowice – przebieg zabiegu

  Wywiad medyczny przed zabiegiem jest o tyle istotny, iż jest to moment kiedy specjalista ocenia stan skóry, dobiera odpowiednią formę terapii, a także diagnozuje ogólny stan zdrowia Pacjenta, wykluczając potencjalne przeciwwskazania do zabiegu. Jest to także okazja do zapoznania danej osoby z ewentualnymi skutkami ubocznymi, a także udziela wszelkich informacji na temat osiągania zadowalających efektów pozabiegowych oraz kwestii związanych z rekonwalescencją i późniejszą pielęgnacją wybranych miejsc.

  Kolejnym etapem zabiegu jest podanie znieczulenia. W przypadku usuwania rozstępów fragment ciała poddawany ingerencji laserowej smarowany jest kremem znieczulającym. Następnie po upływie maksymalnie godziny, skórę się oczyszcza, a lekarz dostosowuje parametry urządzenia tak, aby były one zgodne z ustaleniami. Warto dodać, że specjalista prowadzący zabieg ma możliwość ingerowania na wybraną głębokość penetracji skóry, którą można regulować. Specjalista na podstawie prowadzonych obserwacji reakcji skórnej może modyfikować ustawienia lasera podczas zabiegu, reagując adekwatnie do zaistniałej sytuacji.

  Laserowe usuwanie rozstępów - efekty

  Za pomocą oddziaływania lasera skóra zaczyna wzmagać produkcję kolagenu oraz elastyny. Efektem jest wyraźne wygładzenie tkanki, a także ewidentne zredukowanie rozstępów. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów warto wykonać serię kilku zabiegów w odstępach około miesięcznych. Jest to jednak kwestia ustalana na konsultacji medycznej, gdzie lekarz oprócz doboru odpowiednich parametrów urządzenia, proponuje także ilość zabiegów i ustala harmonogram leczenia. Warto także mieć na względzie, iż stosunkowo świeże zmiany skórne zawsze usuwa się łatwiej i efektywniej, niż te, w których doszło do zbliznowacenia.

  Z doświadczeń medycyny estetycznej wynika, iż blizny pojawiające się w okolicy korpusu usuwa się łatwiej i szybciej, przy czym te widoczne na kończynach wymagają dłużej terapii i serii zabiegów, ponieważ goją się wolniej. Dodatkowo kończyny stanowią obszar, gdzie często dochodzi do hiperpigmentacji.

  Należy mieć świadomość, że leczenie rozstępów wymaga dużych nakładów cierpliwości. W większości przypadków terapia ta zajmuje od 6 do 12 miesięcy, jednak jest to sprawa indywidualna. W sytuacji kiedy blizny są bardzo widoczne, głębokie i rozległe niemożliwe będzie całkowite ich usunięcie. Z tego powodu lekarz powinien poinformować Pacjenta o efekcie spłycenia zmian skórnych oraz zredukowania ich widoczności, jednak skóra może nie poradzić sobie z ich usunięciem.

  Zabiegi na rozstępy – rekonwalescencja

  Czas gojenia się poddawanego działaniem lasera miejsca waha się od 10 do 14 dni. Po zabiegu można zaobserwować lekkie zaróżowienie skóry, a także punktowe ślady po kolumnach. Są one spowodowane faktem odparowania wody z tkanek. Jak po każdym zbiegu z zastosowaniem techniki laserowej, tak i w przypadku leczenia i usuwania rozstępów, mogą pojawić się powikłania. Można ich uniknąć ściśle przestrzegając wszelkich zaleceń lekarskich wydanych po zabiegu. Ważne jest także stosowanie kremów ochronnych przez promieniowaniem UV podczas kuracji.

  Laser na rozstępy – przeciwwskazania do zabiegu

  Lekarz na konsultacji medycznej może nie zakwalifikować do zabiegu osoby, która:

  • Posiada opryszczkę,
  • Posiada świeżą opaleniznę,
  • Cierpi na zapalenie wątroby,
  • Choruje na AIDS lub została zakażona wirusem HIV,
  • Posiada choroby skórne, takie jak łuszczyca i bielactwo,
  • Poddawana jest leczeniu immunosupresyjnym,
  • Jest w trakcie leczenia doustnego preparatami na bazie izotretinoiny lub stereoidów,
  • Posiada zmiany nowotworowe, szczególnie na skórze,
  • Wszczepiono jej rozrusznik serca lub posiada metalowe implanty,
  • Jest w ciąży,
  • Posiada infekcje, niezależnie od typu zakażenia,
  • Na jej skórze znajdują się otwarte rany,
  • Posiada zmiany skórne spowodowane cukrzycą, chemioterapią lub radioterapią,
  • Jej skóra przejawia nadwrażliwość na światło.
  Usuwanie rozstępów za pomocą lasera to niezwykle skuteczny zabieg powodujący całkowite usunięcie lub znaczące wygładzenia rozstępów powstałych na przykład po przebytej ciąży. Zapraszamy do naszego specjalistycznego gabinetu, w którym w dobrej cenie otrzymasz zdrowie i pewność siebie.

  Cennik

  Laserowe usuwanie rozstępów Cena
  Rozstępy na twarzy - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na szyi - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na dekolcie - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na brzuchu - usuwanie laserem 600,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czym są rozstępy? +
  Blizny są to zaburzenia tzw. włókien elastynowych skóry właściwej. Jeśli skóra jest zbyt mocno rozciągnięta, na przykład w sytuacji szybkiego przybrania na wadze, nie jest w stanie wytrzymać obciążenia i zaczynają się na niej pojawiać charakterystyczne równoległe blizny – nazywane rozstępami. Na początku są one koloru czerwonego lub fioletowego, a potem z czasem blakną. Skóra w miejscu pojawienia się rozstępów jest znacznie cieńsza i delikatniejsza.
  3. Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów? +
  Zabieg laserowego usuwania rozstępów odbywa się za pomocą wykorzystania światła lasera, które służy do usuwania cienkich warstw naskórka dookoła rozstępów. W ten sposób skóra rozpoczyna regenerację i w miejsce starych warstw tworzą się zupełnie nowe warstwy skóry. W tej chwili najbardziej skuteczną metodą jest laserowe usuwanie rozstępów, działające punktowo na małych kawałkach skóry, na które skierowana jest wiązka światła.
  5. Dla kogo przeznaczony jest zabieg? +
  Zabieg laserowego usuwania rozstępów polecany jest dla osób, które pragną pozbyć się rozstępów na różnych partiach ciała. Na laserowe usuwanie rozstępów decydują się najczęściej kobiety po okresie ciąży lub po silnym wzroście masy ciała, a także przy szybkim wzroście w okresie dojrzewania.
  7. Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów zabiegu? +
  Laserowe usuwanie rozstępów jest skutecznym zabiegiem przynoszącym długotrwałe efekty. Najczęściej w większości przypadków już po jednym zabiegu Pacjenci dostrzegają zdecydowaną poprawę w wyglądzie skóry i dużo mniejszą widoczność rozstępów. Jeżeli natomiast jest bardzo duża ilość rozstępów na skórze niezbędne jest dokonanie kolejnych zabiegów laserowych. Pomiędzy zabiegami laserowego usuwania rozstępów powinna być minimum sześciomiesięczna przerwa. Efekt zabiegów jest różny dla każdego Pacjenta, uzależniony nie tylko od czynników genetycznych, lecz przede wszystkim od stopnia jędrności i elastyczności skóry.

  Często, aby osiągnąć pożądany efekt, trzeba wykonać kilka lub nawet kilka sesji laserowego usuwania rozstępów. Należy jednak mieć świadomość, że rozstępy mogą być tak duże i tak stare, że nawet kilkanaście zabiegów nie jest w stanie ich całkowicie usunąć, a jedynie zmniejszyć ich widoczność.
  9. Czy są jakieś przeciwskazania do zabiegu? +
  • kobiety w ciąży oraz karmiące piersią,
  • świeża opalenizna (również z wykorzystaniem samoopalacza),
  • występowanie niektórych chorób przewlekłych,
  • osoby cierpiące na chorobę nowotworową,
  • czynna opryszczka,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania rozstępów w Katowicach to 500zł.
  2. Jak należy przygotować się do zabiegu? +
  • miesiąc przed zabiegiem nie należy opalać się (dotyczy to zarówno opalania na słońcu, ale również na solarium,
  • nie należy stosować zabiegów mających na celu złuszczanie skóry (peelingi) na około 7 dni przed zabiegiem,
  • 2 tygodnie przed zabiegiem należy przestać przyjmować leki fotouczulające,
  • należy ogolić skórę maszynką 1 dzień przed zabiegiem,
  • w dniu zabiegu trzeba być całkowicie trzeźwym,
  • nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu,
  • skóra powinna być całkowicie oczyszczona z makijażu.
  4. Jak postępować po zabiegu laserowego usuwania rozstępów? +
  Bezpośrednio po zabiegu nie należy używać mydeł ani kosmetyków na bazie alkoholu. Nie powinniśmy stosować peelingów czy innych zabiegów, które mogą poważnie uszkodzić naszą skórę, ani też nie powinniśmy mocno „pocierać” miejsc po zabiegu szorstkim ręcznikiem np. po umyciu. Dopóki skóra się nie zagoi, należy w jak największym stopniu unikać podrażnień.
  6. Jakie są efekty laserowego usuwania rozstępów? +
  Laserowe usuwanie rozstępów nie zawsze daje takie same rezultaty. Wyniki generalnie zależą od wielu różnych czynników, od precyzji i doświadczenia osoby wykonującej zabieg, stopnia rozstępów, po indywidualne tendencje skórne danego organizmu. Najtrudniejsze do usunięcia są rozległe rozstępy, które zalegały na skórze od dłuższego czasu.
  8. Czy zabieg jest bolesny? +
  Dzięki zastosowaniu specjalistycznego systemu chłodzącego, znieczulenie przed zabiegiem nie jest nawet konieczne. Osoba poddawana zabiegowi nie odczuwa w ogóle bólu, może pojawić się jedynie delikatne uczucie ciepła lub lekkie pieczenie skóry.
  10. Ile czasu trwa zabieg? +
  Czas trwania zabiegu zależy od miejsca oraz wielkości rozstępów. Zabieg najczęściej trwa od 15 do 50 minut.