+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie blizn Katowice cena od 350zł

  Laserowe usuwanie blizn jest najbardziej efektywną formą usuwania wszelkiego rodzaju blizn (pooperacyjnych, potrądzikowych) czy rozstępów. Wiązka lasera skupia się tylko na zmienionym chorobowo fragmencie skóry, dzięki czemu blizna staje się mniej widoczna.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie blizn Katowice

  Laserowe usuwanie blizn Katowice – skuteczność zabiegu jakim jest usuwanie blizny

  Zdaniem wielu specjalistów, procedury, które wykorzystują frakcyjne lasery CO2 należą do najbardziej skutecznych metod leczenia blizn – szczególnie jeżeli chodzi o blizny na twarzy. Technologia frakcyjna oparta jest na licznych, drobnych wiązkach światła wytwarzających terapeutyczne strefy mikrotermalne w tkance (microthermal treatment zones; MTZ). Co szczególnie ważne, pomiędzy ogniskami MTZ pozostawiane są elementy niezmienionej oraz co warto zaznaczyć nieuszkodzonej tkanki, które znacznie przyspieszają proces gojenia po zabiegu i umożliwiają uzyskanie widocznej poprawy klinicznej z minimalizacją okresu wyłączenia Pacjenta z jego codziennej aktywności.

  Blizny, które znajdują się w okolicy stawu, np. skokowego, łokciowego czy barkowego mogą silnie ograniczyć jego ruchomość.

  Laserowe usuwanie blizny – jak powstają blizny?

  Blizna, która najczęściej powstaje w procesie gojenia rany po zranieniu skóry jest inaczej tkanką łączną, zastępującą tkankę uszkodzoną przez np. chorobę lub też skalpel chirurga. W wyniku naprawy blizna niestety nie ma prawidłowej budowy skóry ani naskórka. Skóra właściwa nie odzyskuje wtedy w 100% swoich histologicznych warstw, ani normalnej substancji zewnątrzkomórkowej oraz tak bardzo istotnej w późniejszym okresie mechanicznej odporności. Naskórek nie odzyskuje swoich przydatków, jak mieszki włosowe i gruczoły.

  Blizny mogą być całkowicie płaskie i gładkie, lecz znacznie częściej zdarza się, że są one zapadnięte (blizny atroficzne) lub uniesione (blizny hipertroficzne). Gojenie rany, które prowadzi do powstawania blizn, zrostów i przykurczy jest z tego punktu widzenia procesem niedoskonałym, którego skutki wymagają leczenia

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – jakich blizn możemy się pozbyć?

  Wskazania do zabiegu to przede wszystkim różnego rodzaju blizny, a także rozstępy (które powstają na skutek rozciągnięcia skóry z powodu najczęściej szybkiego przybrania na wadze, bądź też zmiany kształtu sylwetki w okresie dojrzewania, czy też zmian hormonalnych w trakcie rozwijającej się ciąży lub w wyniku budowania masy mięśniowej). Wskazaniem są także blizny pooperacyjne, blizny potrądzikowe, blizny po ospie wietrzej, blizny pooparzeniowe i pourazowe.

  Laserowe usuwanie blizn Katowice – przeciwwskazania do zabiegu

  • ciąża oraz karmienie piersią,
  • przyjmowanie Retinoidów,
  • stosowanie różnego rodzaju leków i ziół światłouczulających,
  • czynna infekcja na leczonej skórze,
  • nowotwory skóry,
  • fotodermatozy,
  • przewlekłe zapalne dermatozy,
  • skłonność do bliznowacenia.

  Usuwanie blizny – jakim laserem?

  Popularne lasery frakcyjne umożliwiają najlepszą korekcję blizn i co jest szczególnie istotne z najkrótszym okresem wyłączenia z codziennej aktywności...

  Zabiegi laserem frakcyjnym mają na celu stworzenie w skórze człowieka kolumn mikrouszkodzeń termicznych lub ablacji – czyli tzw. stref MTZ. Gęstość leczenia zależy w dużej mierze od odległości między MTZ i podlega ona regulacji. Ogniska MTZ otoczone są natomiast przez niezmienioną, a także tkankę, która nie jest poddana terapii. Powoduje to, że cały proces gojenia ulegają znacznemu skróceniu.

  Strefy mikrotermalne, które otoczone są nieleczoną tkanką, zapewniają bardzo szybką reepitelializację (czyli odbudowę nabłonka) poprzez migrowanie keratynocytów i podział przejściowo namnażających się komórek (ang. transit amplifying cells) do wszystkich ognisk MTZ.

  Warto dodać, że komórki macierzyste w warstwie podstawnej naskórka rozpoczynają populację przejściowo namnażających się komórek, wykazującą znaczny potencjał proliferacyjny, a następnie ulegają różnicowaniu. To właśnie ich populacja odgrywa kluczową rolę w procesach gojenia.

  Laserowe usuwanie blizn Katowice – przebieg zabiegu

  Pacjent zainteresowany zabiegiem laserowego usuwania blizn powinien zgłosić się do gabinetu lekarskiego minimum godzinę przed zabiegiem. Niezbędne jest oczyszczenie całej twarzy oraz wykonanie pełnego demakijażu. Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – lekarz nakłada specjalistyczny krem znieczulający z okluzją (folią) na 45 do 60 minut. Krem ten zawiera w swoim składzie lidokainę i prylokainę – czyli leki, które mają na celu znieczulenie miejsca zabiegu. Ich działanie polega na blokowaniu kanałów sodowych (w błonach komórek nerwowych) i hamowaniu przepływu jonów sodu przez błonę neuronu. Uniemożliwia to depolaryzację komórki nerwowej pod wpływem bodźca, czyli (mówiąc w uproszczeniu) substancje czynne zawarte w kremie blokują zapoczątkowanie i przewodzenie impulsu nerwowego przez co zabieg jest praktycznie bezbolesny.

  Oczywiście warto nadmienić, że odczuwanie bólu u każdego człowieka ma charakter subiektywny. Indywidualna jest również tolerancja wszelkich dolegliwości bólowych, dlatego aplikacja wiązki laserowej może być odbierana nieco inaczej przez każdego pacjenta. Niektórzy pacjenci mogą wymagać korekty parametrów lub też innej formy znieczulenia.

  Laserowe usuwanie blizn Katowice – zalecenia po zabiegu

  W ciągu 24h od wykonania zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości bólowe i uczucie pieczenia skóry, które jeżeli są dla nas dokuczliwe można łagodzić doustnymi środkami przeciwbólowymi. Dodatkowo przez cały okres wskazany przez lekarza wykonującego zabieg należy stosować zalecone kremy łagodzące, a także co jest szczególnie istotne unikać bezpośredniej ekspozycji na Słońce (obowiązkowa aplikacja kremów ochronnych z wysokim współczynnikiem SPF przed każdym wyjściem z domu)...

  Wskazane jest także chłodzenie skóry (może być to np. zimny nawiew, spryskiwanie sprężoną wodą termalną, czy też różnego rodzaju coldpacki) i nawilżanie skóry: czyli stosowanie zaleconych preparatów nawilżających oraz nawadnianie organizmu – wyższe dobowe spożywanie płynów, najlepsza w tym okresie jest niegazowana woda mineralna.

  W drugim dniu po zabiegu można już umyć twarz łagodnym środkiem, używając opuszków palców. Następnie należy delikatnie osuszyć twarz (czystym ręcznikiem lub ręcznikiem jednorazowym), unikając pocierania i nałożyć nową warstwę zaleconego preparatu.

  Mogą pojawić się krwawienia punktowe – zwykle niewielkie, które jednak szybko ustępują samoistnie. Nie należy wtedy drapać skóry ani próbować przyspieszać procesów złuszczania. Wskazana jest także aplikacja preparatów regeneracyjnych.

  Normalnym jest, że do kilku dni po zabiegu mogą utrzymywać się obrzęki czy też rumień. To jaki jest stopień nasilenia rumienia związane jest w sposób bezpośredni z głębokością ablacji i liczbą wykonanych zabiegów laserowych. Zaostrzeniu objawu sprzyja też trądzik różowaty i zapalenie skóry. Rumień pozabiegowy ustępuje samoistnie (w niektórych przypadkach lekarz może zalecić preparaty miejscowe). Pełna regeneracja i proces przebudowy skóry może trwać do 6 miesięcy.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – jakie daje efekty?

  Terapia różnego rodzaju blizn, również tych poważniejszych - pooperacyjnych i pourazowych prowadzi do wyrównania tekstury skóry, znacznego ujednolicenia kolorytu oraz przede wszystkim ogólnej poprawy wyglądu skóry już po pierwszej sesji zabiegów laserowych. Z biegiem czasu efekty stają się coraz bardziej wyraźne, a po kolejnych sesjach laserowych efekty te pogłębiają się i utrwalają. Zabiegi laserowego usuwania blizn wykonuje się zwykle w odstępach 4–6-tygodniowych. Ostateczny wynik leczenia widoczny jest po 3-6 miesiącach od ostatniej sesji. Skuteczność frakcyjnych laserów CO2 w terapii zanikowych blizn pourazowych i pooperacyjnych została potwierdzona klinicznie: wykazano istotną redukcję objętości, a także głębokości blizn.

  W przypadku blizn ograniczających pełną sprawność ruchową – blizny najczęściej w okolicach stawów – laserowe usuwanie blizn będzie najlepszym rozwiązaniem z możliwych. W cenie zabiegu otrzymasz nie tylko pozbycie się niechcianej blizny, ale również odzyskasz pełną sprawność w zakresie ruchu!

  Cennik

  Laserowe leczenie blizn Cena
  Laserowe usuwanie blizn od 350,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jak wygląda zabieg? +
  Laser podczas usuwania blizn, jak i rozstępów, przenika w głąb skóry, pobudzając jej komórki do wzmożonej produkcji kolagenu oraz elastyny. W ten sposób tworzą się liczne mikrouszkodzenia wywołane działaniem ciepła, przy czym ze względu na wyjątkowo precyzyjną pracę urządzenia, zdrowe tkanki pozostają nietknięte. W ten sposób w tkance skórnej dochodzi do wzmożonej pracy regeneracyjnej, odbudowując tkankę.
  3. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
  Przed zabiegiem należy pamiętać o odstawieniu za zgodą lekarza wszelkich koagulantów, preparatów o działaniu fotouczulającym, a także produktów z witaminą A i jej pochodnymi (np. retinolem). Dodatkowo zabieg wykonywany jest jedynie na skórze, gdzie nie ma świeżej opalenizny (młodszej niż miesiąc), a także czystej tkance. Nie należy wykonywać peelingów.
  5. Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu? +
  Normalną reakcją organizmu na tego typu działania jest zaczerwienienie skóry i jej jej obrzęk, przy czym nie dochodzi do jej uszkodzenia, ani nie powstają rany. Aby przyspieszyć rekonwalescencję warto do swojej pielęgnacji włączyć kremy nawilżające i natłuszczające. Obowiązkowo należy stosować kremy z wysokim filtrem UV, aby nie dopuścić do pojawienia się przebarwień na skórze.
  7. Ile zabiegów powinno zostać wykonane, aby uzyskać pożądany efekt? +
  Ilość, jak i czas trwania, a także konkretne parametry urządzenia dostosowywane są przez lekarza na wstępnej wizycie indywidualnie pod konkretny przypadek Pacjenta, jego oczekiwania, potrzeby, a także stan skóry, szczególnie uwzględniając tutaj głębokość, rozległość zmian, a także podatność skóry na wszelkie zabiegi.
  9. Czy są jakieś zalecenia pozabiegowe? +
  Zazwyczaj skóra goi się w ciągu od 3 do 7 dni po zabiegu. W tym czasie Pacjent:
  • Powinien zwrócić szczególną uwagę na higienę podrażnionego działaniem lasera miejsca,
  • Zadbać o odpowiednie nawilżenie,
  • Zadbać o odpowiedni poziom pH skóry,
  • Zrezygnować z produktów na bazie mydła i alkoholu,
  • Zrezygnować z peelingów i innych drażniących skórę zabiegów,
  • Delikatnie osuszać miejsca po myciu – dobrze sprawdzą się ręczniki z mikrofibry,
  • Zrezygnować z przebywania w miejscach, które sprzyjają rozszerzaniu naczyń krwionośnych, np. sauny. Warto obniżyć temperaturę kąpieli, a także zrezygnować z intensywnych ćwiczeń fizycznych,
  • Zabezpieczać skórę kremem z wysokim filtrem,
  • Umówić się na wizytę kontrolną.
  11. Czy zabieg jest bezpieczny? +
  Tak – laserowe zabiegi stanowią świetną alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów. Pacjenci, jak i lekarze chwalą sobie zarówno wysoki poziom bezpieczeństwa, jak i komfortu Pacjenta.
  2. Czy zabieg jest bezpieczny? +
  Nie, jedynie co to część Pacjentów opisuje swoje doznania jako „lekki dyskomfort”.
  4. Jakie są zalety laserowego usuwania blizn? +
  Istnieje wiele zalet laserowego usuwania blizn, jednak te, które są najbardziej cenione przez Pacjentów to:
  • Szybka rekonwalescencja,
  • Zredukowanie ryzyka powstania powikłań do zera,
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa, komfortu i bezbolesność działań,
  • Trwałe efekty.
  6. Jakie są wskazania do zabiegu? +
  Zabieg jest polecany osobom, które:
  • Borykają się z różnymi rodzajami blizn,
  • Chcą spłycić rozstępy,
  • Chcą usunąć zmiany skórne powstałe na skutek trądziku,
  • Chcą cieszyć się nowym, świeżym, odmłodzonym wyglądem.
  8. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  O zakwalifikowaniu do zabiegu decyduje lekarz podczas wywiadu medycznego, analizując stan zdrowia Pacjenta. Przykładowe przeciwwskazania zabiegowe to:
  • Ciążą i karmienie piersią,
  • Posiadanie rozrusznika serca lub implantów,
  • Padaczka,
  • Niewyrównana cukrzyca,
  • Poszczególne choroby skóry, np. aktywne stany zapalne i infekcje (zarówno te wirusowe, bakteryjne jak i grzybicze), łuszczyca, bielactwo, opryszczka,
  • Świeża opalenizna,
  • Zażywanie poszczególnych leków i kosmetyków, np. koagulantów, preparatów fotouczulających (np. z dziurawcem lub nagietkiem), sterydów, antybiotyków, kosmetyków z witaminą C, A i jej pochodnymi (retinol).
  10. Czy usuwanie blizn jest skuteczne? +
  Tak. Laserowe usuwanie blizn swoją skuteczność zawdzięcza wiązce światła o sprecyzowanej sile. Należy pamiętać, że ostateczne efekty zależą także nie tylko od cech urządzenia, ale od indywidualnych predyspozycji danej osoby, np. podatności skóry na leczenie. Mimo wszystko, Pacjenci zawsze odnoszą korzyści w aspekcie poprawy wyglądu, napięcia skóry, a także widoczności zmian. Niewielkie, płytkie blizny można usunąć całkowicie, te bardziej głębokie, wieloletnie i rozległe skutecznie spłycić i wyrównać koloryt skóry.
  12. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania blizn w Katowicach to ksozt od 350zł.