+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik
 • Laserowe usuwanie hemoroidów
 • Laserowe usuwanie hemoroidów
 • Laserowe usuwanie hemoroidów Katowice - cena 4500zł

  Usuwanie hemoroidów laserem polega na naświetleniu zmiany hemoroidalnej. Operacja na hemoroidy poprzedza konsultacja proktologiczna.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie hemoroidów Katowice

  Jak usunąć hemoroidy?

  Choroba hemoroidalna dotyka coraz większej grupy ludzi. Szacuje się, że około 30% trzydziestolatków cierpi z powodu tej przypadłości, 40% czterdziestolatków, a także co drugi pięćdziesięciolatek. Hemoroidy to stany zapalne guzków krwawniczych. Powiększają się one, nadmiernie wypełniając się krwią, przez co nie opróżniają się do końca. Objawami tej nieprzyjemnej choroby jest swąd, ale przede wszystkim krew, która pojawia się podczas oddawaniu stolca. Taka osoba często skarży się na uczucie niecałkowitego wypróżnienia, a także na ból, a także w kolejnej fazie rozwoju choroby – wypadanie żylaków. Aby usunąć wstydliwy problem, można zastosować laseroterapię, która polega na naświetlaniu zmienionych chorobowo guzków krwawniczych poprzez wprowadzenie do ich wnętrza światłowodu, który zasilany jest za pomocą światła lasera.

  Nieleczone hemoroidy rozwijają się i z czasem dochodzi do wypadania guzka, który jest wyczuwalny w okolicy odbytu po wypróżnieniu.

  Leczenie hemoroidów laserem Katowice – zalety operacji:

  Istnieje wiele zalet leczenia choroby hemoroidalnej laserem. W większości Pacjenci wspominają o:

  • Bezbolesności zabiegu,
  • Braku ryzyka uszkodzenia śluzówki oraz zwieracza,
  • Niewielkim ryzyku powstania powikłań i skutków ubocznych,
  • Przeprowadzeniu zabiegu ambulatoryjnego lub w ramach tzw. chirurgii jednodniowej,
  • Szybkim powrocie do normalnej aktywności,
  • Możliwości ponownego wykonania zabiegu lub także łączenia go z innymi formami leczenia i terapii,
  • Możliwości odbycia laserowej operacji choroby hemoroidalnej po wcześniejszej konsultacji proktologicznej.

  Usuwanie hemoroidów Katowice

  Większość osób podejmuje próby leczenia hemoroidów w momencie kiedy pojawią się u nich pierwsze objawy tego problemu, do których zalicza się swąd, pieczenie i krwawienie o różnym stopniu nasilenia. Warto dodać, że ból, na który Pacjenci się skarżą jest kolejnym bodźcem, po którym osoby z hemoroidami udają się do lekarza, jednak leczenie to jest bardziej zaawansowane ze względu na fakt, iż ból oznacza zaawansowane stadium chorobowe....

  Jeżeli Pacjent zgłosi się po pomoc stosunkowo szybko, leczenie zachowawcze, do którego zalicza się odpowiednią dietę, aktywność fizyczną, a także wspomaganie farmakologiczne czopkami, maściami i tabletkami może okazać się wystarczające. Jeżeli mimo stosowania się do zaleceń lekarskich Pacjent nie odczuwa poprawy, powinien on sięgnąć po bardziej zaawansowane formy terapii ze względu na przewlekły stan chorobowy prowadzący do rozwoju hemoroidów.

  Laserowe usuwanie hemoroidów Katowice - wskazania do zabiegu

  Do choroby hemoroidalnej zalicza się dwa rodzaje hemoroidów, które są od siebie odmienne w aspekcie ich występowania. Tym samym, dzielą się one na zewnętrzne i wewnętrzne. Ich rodzaj różnicuje się na podstawie ich położenia w stosunku do linii grzebieniastej. Tym samym hemoroidy wewnętrzne to te powyżej linii, a zewnętrzne poniżej.

  Hemoroidy wewnętrzne klasyfikuje się na podstawie stopniowej skali, która została określona na podstawie stopnia wypadania hemoroidów z odbytu.

  • Stopień I – powiększone naczynia krwionośne, tzw. hemoroidy niewypadające,
  • Stopień II – wypadają one podczas parcia, przy czym cofają się samoistnie,
  • Stopień III – hemoroidy wypadające podczas parcia, odprowadzalne,
  • Stopień IV – pozostają one na zewnątrz i są nieodprowadzalne.

  Czasami zdarza się tak, iż u niektórych ludzi objawy hemoroidów dotykają obu ich typów jednocześnie.

  Jak rozpoznajemy hemoroidy?

  Podstawowym aspektem diagnostycznym jest odbycie konsultacji proktologicznej. W ten sposób Pacjent ma możliwość poddania się badaniu przedmiotowemu. Za pomocą oceny wzrokowej, lekarz ma możliwość zaobserwowania zmian typowych dla hemoroidów znajdujących się na zewnątrz odbytu lub takich, które zaczęły wypadać poza jego obręb. Należy pamiętać także o wykluczeniu innych chorób, jakie mogą być zlokalizowane w okolicy odbytu. Wymagane do tego jest przeprowadzenie badania per rectum.

  Aby uwidocznić hemoroidy wewnętrzne warto poddać się badaniu anoskopowemu, które przeprowadza się za pomocą wziernika. W ten sposób można zbadać kanał odbytu i końcowy odcinek odbytniczy.

  Przeciwwskazania do laserowego usuwania hemoroidów

  Jak przed każdym zabiegiem, lekarz początkowo musi wykluczyć posiadanie potencjalnych przeciwwskazań, do których zalicza się:

  • Ciąża lub karmienie piersią,
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi oraz stosowanie medykamentów wpływających na jej krzepliwość,
  • Cukrzyca,
  • Infekcje skórne oraz stany zapalne skóry na tle bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym,
  • Posiadanie rozrusznika serca,
  • Obecność chorób nowotworowych,
  • Choroby wątroby,
  • Padaczka,
  • Choroby serca.

  Nie mniej jednak należy pamiętać, że o kwalifikacji do zabiegu z użyciem lasera zawsze decyduje lekarz na podstawie swojej wiedzy, doświadczenia i ogólnego stanu zdrowia Pacjenta.

  Przygotowanie do zabiegu

  Przed zaplanowanym zabiegiem obowiązkowo należy odbyć konsultację proktologiczną. Jest to moment, kiedy lekarz dokonuje diagnozy rodzaju zmiany oraz indywidualnie dobiera metodę leczenia. Jest to także okazja do przeprowadzenia wywiadu lekarskiego, zdiagnozowania ogólnego stanu Pacjenta, a także omówienia wszelkich możliwości leczniczych oraz potrzeb i oczekiwań danej osoby. Podczas konsultacji istnieje także możliwość wykonania badania rektoskopowego, dzięki któremu możliwe będzie dokładne przebadanie zmiany. Pacjent musi jednak mieć wykonaną lewatywę. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu jelit lekarz może szczegółowo zbadać obszar objęty zmianami wywołanymi przez chorobę. Warto w dniu badania przyjść na czczo.

  Laserowe usuwanie hemoroidów Katowice - przebieg operacji

  Poprzez działanie lasera naświetla się zmiany hemoroidalne w miejscu, gdzie są one unaczynione. Celem takiego działania jest koagulacja naczyń krwionośnych (ich zamknięcie, przez co Pacjent nie krwawi) oraz zwłóknienie tkanki hemoroidów....

  W trosce o dobro i komfort Pacjenta, przed zabiegiem z zastosowaniem lasera podaje mu się znieczulenie miejscowe. Mówiąc o cechach charakterystycznych tego typu zabiegów należy wspomnieć o ich wysokiej skuteczności, krótkim czasie gojenia się ran, a także możliwości powrotu do normalnego funkcjonowania tuż po wykonanym zabiegu. Sama procedura medyczna jest krótka i mało inwazyjna, z reguły trwa około 20 minut.

  Należy mieć na uwadze, że żaden lekarz, nawet ten, który pracuje stosując najnowocześniejszy laser, nie da stu procentowej gwarancji całkowitego wyleczenia hemoroidów. Choroba ta może pojawić się z czasem na obecnie zdrowych tkankach. Ich nawrót generują różne czynniki, np. predyspozycje genetyczne, dieta i styl życia.

  Laserowe usuwanie hemoroidów Katowice - zastosowana technologia

  Nowoczesny zabieg laserowego leczenia choroby hemoroidalnej w naszym prywatnym i profesjonalnym gabinecie na terenie Katowic wykonuje się jedynie pod opieką wysoko wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza, który ma do dyspozycji laser medyczny najnowszej generacji. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie głębszej penetracji promienia w tkanki. W ten sposób zniszczeniu ulegają naczynia o dużej średnicy, które mogą znajdować się głęboko pod skórą. Ze względu na swoje właściwości, tego typu laser ma szerokie spektrum zastosowania, a także umożliwia osiągnięcie znakomitej precyzji oddziaływań medycznych.

  Warto wspomnieć, że raporty kliniczne potwierdzają:

  1. Długość fali lasera Nd: YAG związana jest z wytworzeniem największej objętości termicznej w podskórnej tkance, a także z niewielkim ryzykiem uszkodzenia sąsiadującej skóry właściwej,
  2. Impulsowy tryb działania lasera Nd: YAG (QCW) posiada znaczną zdolność koagulowania naczyń, w porównaniu do laserów diodowych, działających w trybie fali ciągłem (CW).
  Usuwanie hemoroidów za pomocą lasera to bardzo dokładna i skuteczna metoda leczenia tego wstydliwego problemu. Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest bezcenne – skontaktuj się z naszym profesjonalnym gabinetem już dziś i umów się na zabieg! Czekają Cię tutaj: wysoka jakość i atrakcyjne ceny zabiegów.

  Cennik

  Proktologia Cena
  Laserowe usuwanie hemoroidów 4500,00 zł
  Usunięcie zmian skórnych okołoodbytowych od 3000,00 zł
  Leczenie hemoroidów metodą Barrona 400,00 zł
  Konsultacja lekarska w cenie usługi

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czym są hemoroidy? +
  Hemoroidy, inaczej nazywane guzkami krwawniczymi wyglądem zbliżone do niewielkich „poduszek”. Stanowią naturalną strukturę anatomiczną, znajdującą się w kanale odbytu w układzie naczyń krwionośnych.
  3. Jak powstaje choroba hemoroidalna? +
  Hemoroidy o prawidłowo zachowanych funkcjach pomagają w kontrolowaniu wydalania. Podczas parcia, guzki te odprowadzają krew, dzięki czemu umożliwiają wypróżnienie. Problem pojawia się w momencie kiedy zaczynają one nadmiernie napełniać się krwią, przez co nie usuwają jej do końca. Tworzy się stan zapalny i obrzęk. W Polsce szacuje się, że dotykają co drugiej osoby. Przyczyn ich powstawania jest wiele, jednak najczęściej wymienia się czynności lub stany, które warunkują zaburzenie ciśnienia w naczyniach odbytu.
  5. Jakie są czynniki sprzyjające rozwojowi choroby hemoroidalnej? +
  Najczęstsze czynniki warunkujące pogłębienie problemów z hemoroidami to:
  • Siedzący tryb życia,
  • Niska aktywność fizyczna lub jej brak,
  • Niepoprawne wypróżnianie, biegunki, zaparcia,
  • Zbyt duża ilość zażywanych środków na przeczyszczenie,
  • Okres ciąży oraz czynniki okołoporodowe, np. mocne parcie,
  • Nieprawidłowa dieta, uboga w błonnik pokarmowy,
  • Nadwaga lub otyłość,
  • Podeszły wiek.
  7. Jakie są objawy choroby hemoroidalnej? +
  Choroba żylaków odbytu, bo tak inaczej nazywają się hemoroidy, dają o sobie znać na różne sposoby, które związane są z etapem rozwoju zmian chorobowych. To co powinno zaniepokoić Pacjenta to:
  • Odczuwanie świądu i pieczenia w okolicy odbytu,
  • Sączenie się wydzieliny, odczuwanie wilgoci w odbycie,
  • Pojawienie się podrażnienia śluzówki, która jest częstym efektem drapania,
  • Uczucie niepełnego wypróżnienia,
  • Zauważane ślady krwi na papierze toaletowym świadczące o krwawieniu z okolicy odbytu. W bardziej zaawansowanych stadiach choroby krew może kapać do muszli klozetowej,
  • Wypadanie guzków krwawniczych na zewnątrz – początkowo są jeszcze w stanie samodzielnie wrócić na swoje miejsce, jednak wraz z rozwojem choroby pozostają na zewnątrz. Może to skutkować zakrzepicą, a nawet martwicą,
  • Odczuwanie bólu, który jest normalną reakcją na stan zapalny lub zakrzepicę.
  9. Jakie jest profilaktyka w przypadku hemoroidów? +
  Na początku, kiedy zmiany są stosunkowo niewielkie, należy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, bogatą w błonnik, odpowiednie nawodnienie, a także zwiększyć poziom aktywności fizycznej. Dzięki temu powinien uregulować się rytm wypróżnień.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania hemoroidów w Katowicach to 4500zł.
  2. Jakie są zalety zabiegów laserowych? +
  Istnieje wiele zalet zabiegów laserowych, jednak warto wyszczególnić te, które są w największym stopniu cenione przez Pacjentów:
  • Bezbolesność zabiegu,
  • Brak ryzyka spowodowania uszkodzeń zwieracza oraz śluzówki,
  • Minimalne ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegu,
  • Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, przy czym jeszcze tego samego dnia Pacjent może wrócić do domu,
  • Krótki czas rekonwalescencji i dochodzenia do siebie,
  • Brak przeciwwskazań do łączenia laserowego usuwania żylaków odbytu z innymi zabiegami, a także możliwość powtórzenia zabiegu.
  4. Jakie są przeciwskazania do laserowego usuwania hemoroidów? +
  Jak każdy zabieg, tak i laserowe leczenie hemoroidów generuje konieczność wykluczenia przeciwwskazań zabiegowych i w tym przypadku jest to:
  • Okres ciąży lub laktacji,
  • Nieprawidłowości metaboliczne, takie cukrzyca, niezależnie od typu,
  • Posiadanie rozrusznika serca i implantów,
  • Obecność chorób przewlekłych takich narządów jak: serce i wątroba,
  • Choroby onkologiczne,
  • Padaczka,
  • Nieprawidłowa krzepliwość krwi, a także zażywanie leków w tym aspekcie, np. antykoagulantów,
  • Infekcje, zmiany, a także stany zapalne, szczególnie skórne, niezależnie od rodzaju podłoża ich pojawienia się (grzybicze, bakteryjne lub wirusowe)
  6. Jak przygotować się do zabiegu? +
  Pierwszym krokiem jest odbycie konsultacji proktologicznej. Jest to moment, kiedy lekarz diagnozuje poziom zmian, a także dostosowuje metodę leczenia pod indywidualne potrzeby danego Pacjenta. Profesjonalista w swojej dziedzinie przeprowadzi szczegółowy wywiad, a także w trosce o bezpieczeństwo, dobro i komfort danej osoby omówi wszelkie istniejące możliwości, zaznaczając tą bardziej korzystną. Sam Pacjent na zabieg powinien przybyć na czczo, zachowując abstynencję alkoholową.
  8. Jak wygląda zabieg laserowego usuwania hemoroidów? +
  Za pomocą techniki laserowej, naświetleniu ulegają zmiany chorobowe w miejscach, gdzie są unaczynione. W ten sposób dochodzi do zamknięcia się naczyń krwionośnych i zwłóknienia tkanki hemoroidalnej. Bezbolesność takich działań odbywa się po wcześniejszym podaniu znieczulenia. Dodatkowo zabieg cechuje duża skuteczność, szybki powrót do normalnego funkcjonowania, a także krótki czas zabiegu, oscylujący w granicach 20 minut.
  10. Czy zabieg gwarantuje całkowite wyleczenie hemoroidów? +
  Mimo wysokiej skuteczności, nie można zagwarantować całkowitego wyleczenia żylaków odbytu. Mogą się one tworzyć wraz z upływem czasu na innych, obecnie zdrowych hemoroidach, pracujących w sposób poprawny. Z tego powodu należy racjonalnie podejść do trybu swojego życia i zwrócić uwagę na czynniki wywołujące chorobę, takie jak dieta, tryb życia.