+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik
  • Laserowe usuwanie żylaków
  • Laserowe usuwanie żylaków
  • Laserowe usuwanie żylaków
  • Laserowe usuwanie żylaków Katowice - cena od 3500zł

    Laserowe usuwanie żylaków to skuteczny i bezpieczny zabieg bez rekonwalescencji. Jest to bezbolesna i małoinwazyjna metoda leczenia chorób żył.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe usuwanie żylaków Katowice

    Laserowe usuwanie żylaków Katowice - leczenie żylaków nóg

    Żylaki stanowią powszechny problem natury medyczno-estetycznej. Należy mieć na uwadze, że pod przykrywką pogrubionych i poskręcanych żył kryje się poważny aspekt chorobowy, który nieleczony może doprowadzić do różnych konsekwencji, które z czasem uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, szczególnie jeżeli stadium choroby jest już zaawansowane. Na szczęście współczesna medycyna daje możliwość leczenia tych zmian. Duże znaczenie posiada także profilaktyka przeciwżylakowa...

    Pierwszy raz laserowe leczenie żylaków przeprowadzono w USA w 2002 roku. Od tego momentu metoda ta zyskuje na coraz większym uznaniu i popularności. Inaczej jest ona nazywana EVLT, co stanowi skrót od angielskich słów: endoavenous laser treatment. Obecnie jest to nowoczesny sposób leczenia, który polega na naświetlaniu niewydolnego pnia żylnego poprzez wprowadzenie do niego włókna laserowego. Osoby wykonujące tego typu zabiegi muszą posiadać odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Z tego powodu laserem posługują się chirurdzy oraz flebolodzy, czyli lekarze zajmujący się leczeniem i diagnostyką chorób żył.

    Sam zabieg nie generuje długiej rekonwalescencji – zwykle trwa ona kilka dni.

    Nieleczone żylaki często prowadzą do poważnych komplikacji, takich jak owrzodzeniażylnych podudzi, zakrzepowe zapalenie żył czy też zatorowość płucna.

    Co to są żylaki?

    Żylaki można w dość łatwy sposób rozpoznać na skórze poprzez ich charakterystyczny wygląd. Dotykają one żył, trwale je wydłużając i poszerzając, przez co uzyskuje ona kręty przebieg. Zwykle problem ten powstaje na nogach i są efektem obecności przewlekłej choroby żylnej. W przypadku zmian chorobowych w obrębie żył powierzchniowych, żylaki widoczne są przez skórę, a także można je wyczuć poprzez tworzące się uwypuklenia.

    Ryzyko wystąpienia żylaków wzrasta wraz z wiekiem, jednak szacuje się, że większą tendencję do ich posiadania wykazują kobiety. Mimo to, największe znaczenie w genezie przewlekłej choroby żylnej mają czynniki genetyczne, ale także charakter wykonywanej pracy, przebyte urazy lub zabiegi operacyjne, obecność zakrzepicy, a także wspomniane wcześniej wiek i płeć.

    Nowoczesne metody usuwania żylaków

    Współcześnie żylaki można usunąć poprzez wykorzystanie techniki lasera, która skutecznie pomaga w utrzymaniu estetyki rezultatów. Tym samym laser stanowi jedną z metod leczenia zmian żylakowych, jednak charakteryzuje się ona wysoką skutecznością, znacznie przewyższającą w swoich efektach klasyczne metody.

    Laserowe usuwanie żylaków Katowice - jak się przygotować?

    Jak przed każdym zabiegiem, tak i w przypadku laseroterapii żylaków, wymagane jest od Pacjenta wcześniejsze odpowiednie przygotowanie. Przede wszystkim, warunkiem koniecznym jest przeprowadzenie wcześniejszych badań, takich jak USG oraz sprawdzenie przepływu krwi w miejscu, gdzie ma być przeprowadzany zabieg. Ważne jest także wykonanie badania w kierunku rozpoznania grupy krwi oraz ogólnej morfologii, szczególnie uwzględniając tutaj wskaźnik krzepnięcia krwi, poziom stężenia cukru, kreatynina, a także oznaczenie elektrolitów. Lekarz, który w założeniu będzie przeprowadzać zabieg laserowego usuwania żylaków może, o ile zajdzie taka potrzeba, zlecić dodatkowe badania, a także może nakazać odstawić wybrane stosowane leki. Zazwyczaj dotyczy to hormonów, np. tabletek antykoncepcyjnych, które należy przestać zażywać nawet trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem. Podobnie jest w przypadków leków przeciwzakrzepowych. Tutaj również po konsultacji z lekarzem na czas zabiegu może okazać się konieczne chwilowe zrezygnowanie z tej formy leczenia lub o ile to możliwe, lekarz zaproponuje inne leki. Warto także usunąć za pomocą maszynki jednorazowej zbędne owłosienie, a także dwie godziny przez planowanym zabiegiem nie powinno się już jeść.

    Laserowe usuwanie żylaków Katowice - przebieg

    Zabieg jest dość krótki, zazwyczaj czas realizacji mieści się od 45 do 60 minut, jednak jest to zależne od rozległości obszaru poddawanego ingerencji laserowej, gdzie znajdują się żylaki przeznaczone do usunięcia. W celu zadbania o dobro i komfort Pacjenta, cała procedura medyczna odbywa się po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego. Następnie lekarz wprowadza światłowód do żyły pniowej. Urządzenie wytwarza wiązkę lasera, która emituje energię cieplną, dzięki której dokonuje się ablacji (mówiąc inaczej: zamknięciu ulega niewydolna żyła odstrzałkowa lub odpiszczelowa). Ze względu na niewielką inwazyjność oraz niemalże całkowitą bezbolesność, podczas jednego zabiegu istnieje możliwość usunięcia żylaków z obu nóg Pacjenta.

    Laserowe usuwanie żylaków Katowice - Zalecenia po operacji

    Po zabiegu:

    • Należy zrezygnować z chodzenia w butach na obcasie lub koturnie,
    • Należy zadbać o codzienny spacer, minimum pół godzinny, który skutecznie pobudza krążenie w kończynach,
    • Opatrunek przyłożony po zabiegu należy zdjąć dopiero w wyznaczonym przez lekarza terminie,
    • W pierwszym tygodniu od zabiegu zaleca się stosowanie leków przeciwzakrzepowych, a także noszenie opasek uciskowych,
    • Na okres dwóch tygodni od zabiegu należy zrezygnować z nadmiernego wysiłku fizycznego – jednak należy pamiętać, że umiarkowany ruch, np. spacer, jest wskazany,
    • W ciągu pierwszych dwóch tygodni nie należy planować długich podróży, zarówno samochodem, jak i samolotem,
    • Przez około sześć tygodni od zabiegu należy stosować na noc specjalne rajstopy,
    • Przez około trzy miesiące od zabiegu należy unikać wysokich temperatur oraz silnego słońca (wliczając w to również solarium), aby nie spowodować pojawiania się na skórze nieestetycznych przebarwień, które mogą zostać na bardzo długo, a nawet na stałe. Z tego powodu zaleca się wykonywanie laserowego usuwania żylaków w okresie jesienno-zimowym.

    Jakie są efekty zabiegu laserowego usuwania żylaków?

    Wiązka lasera wykorzystywana w usuwaniu żylaków metodą laserową sprawia, iż rezultaty dostrzegalne są w znacznie szybszym tempie, niż w przypadku klasycznych metod chirurgicznych, charakteryzującymi się dużą inwazyjnością. Wszelkie możliwe w wystąpieniu krwiaki, przebarwienia lub zgrubienia w przypadku lasera są znacznie mniejsze, dzięki czemu szybciej samoistnie ustępują, a także znacznie szybciej Pacjent powraca do swojej sprawności fizycznej. Chwilę po zakończeniu zabiegu na kończynę, która była poddawana ingerencji laserowej zakładana jest specjalna opaska uciskowa. Tym samym uznaje się, że działanie wiązki lasera minimalizuje ryzyko pojawienia się powikłań, a dodatkowo, o ile zabieg łączony jest ze specjalnymi zmianami w zakresie trybu życia i diety, może skutkować zapewnieniem trwałej poprawy.

    W celu uzyskania lepszych efektów w aspekcie rozległych żylaków, tzw. pajączków lub współwystępowaniu żylaków siatkowatych, kolejnym etapem leczenia powinna być mikrolaseroterapia kompresyjna, ponieważ wspomniane pajączki sporadycznie usuwane są razem z żylakami. Oprócz ablacji laserowej może okazać się być konieczne jednoczasowe wykonanie skleroterapii piankowej.

    Przeciwwskazania do laserowego usuwania żylaków

    W przypadku przeciwwskazań do laserowego usuwania żylaków należy wymienić:

    • Zaburzenia krzepliwości krwi,
    • Nadciśnienie tętnicze,
    • Skazy krwotoczne,
    • Infekcje,
    • Ropnie skóry lub śluzówki,
    • Cukrzyca,
    • Ciąża,
    • W przypadku okresu laktacji – nie jest to jednoznacznym przeciwwskazaniem, jednak należy tutaj zachować szczególną ostrożność, a także skonsultować się z lekarzem.
    Laserowe usuwanie żylaków pozwala na niezwykle skuteczne i dokładne pozbycie się problemu. Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na zabieg w naszym nowoczesnym i profesjonalnym gabinecie. Pomożemy Ci wrócić do zdrowia niedużym kosztem, gdyż nasz cennik jest bardzo konkurencyjny.

    Cennik

    Flebologia Cena
    Laserowe leczenie żylaków od 3500,00 zł
    Skleroterapia żylaków od 300,00 zł
    Konsultacja lekarska w cenie usługi

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Jak wygląda przebieg zabiegu? +
    Przede wszystkim warto podkreślić, że zabieg usuwania żylaków metodą laserową jest bezbolesne. Pacjent podczas całego zabiegu jest przytomny i świadomy swoich działań. Przed całą ingerencją lekarz podaje mu znieczulenie miejscowe lub zewnątrzoponowe. Kiedy jest ono aktywne, na dolnej kończynie tworzy się nakłucie, potrzebne do wprowadzenia do żyły cienkiego światłowodu. Laser zostaje uruchomiony, a potem stopniowo wycofuje się włókno światłowodowe, dzięki czemu żyła zamyka się aż do samego jej ujścia. Cały zabieg odbywa się pod kontrolą USG.
    3. Jakie są zalety zabiegu? +
    Za pomocą mało inwazyjnej metody laserowej można osiągnąć upragniony efekt kosmetyczny poprzez usunięcie niewydolnych naczyń krwionośnych. Dzięki nowoczesnej technologii Pacjenci w krótszym czasie wracają do swojej codziennej aktywności. Dodatkowo, w literaturze medycznej podkreśla się fakt, iż po przejściu zabiegu z zastosowaniem lasera istnieje znacznie mniejsze ryzyko nawrotu choroby, niż w przypadku klasycznych technik chirurgicznych. Tym samym laser od lat zyskuje na popularności i dobrej opinii lekarzy.
    5. Jak postępować po zabiegu? +
    Podobnie jak w przypadku klasycznej operacji, po zabiegu obowiązuje noszenie opatrunków i odzieży uciskowej minimum przez siedem dni. Po tym czasie lekarz zmienia opatrunek oraz jeśli to konieczne – nakłuwa naczynia wypełnione zakrzepłą krwią.
    7. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do laserowego leczenia żylaków? +
    O decyzji do zakwalifikowania do zabiegu decyduje lekarz poprzez uzyskane dane z wywiadu medycznego na konsultacji przed zabiegiem. Może on jednak odmówić wykonania laserowego leczenia żylaków w momencie kiedy Pacjent ma bardzo kręty przebieg naczyń krwionośnych. W takie sytuacji nie będzie możliwe użycie sztywnego światłowodu. Kolejnym przeciwwskazaniem jest umiejscowienie żył blisko powierzchni skóry – generuje to ryzyko poparzeń. W sytuacji kiedy niewydolne naczynie ma dużą średnicę najprawdopodobniej także zabieg będzie odradzany. We wszystkich wymienionych przypadkach lekarz będzie zachęcać do skorzystania z klasycznej chirurgii. Warto mieć na uwadze, że przeciwwskazaniami mogą być także niektóre zaburzenia i choroby przewlekłe.
    9. Jakie choroby i przypadłości mogą uniemożliwić wykonanie laserowego leczenia żylaków? +
    Do zdrowotnych aspektów zakwalifikowania do zabiegu zalicza się:
    • Zapalenie żył,
    • Zakrzepica, zaburzenia krzepnięcia i stosowane leki w tym celu,
    • Choroby serca,
    • Choroby płuc,
    • Miażdżyca,
    • Infekcje skórne i stany zapalne,
    • Nadwrażliwość na środki znieczulenia,
    • Ciąża.
    11. Jaka jest cena zabiegu? +
    Cena laserowego usuwania żylaków w Katowicach to 3500zł.
    2. Jakie mogą wystąpić powikłania po zabiegu? +
    Mimo, iż powikłania pojawiają się bardzo rzadko, to jednak należy mieć taką ewentualność na uwadze. Przede wszystkim może dojść do poparzenia i przebarwienia skóry. Pojawić się może uszkodzenie gałęzi nerwów skórnych biegnących blisko żył – są one na tyle istotne, że odpowiadają za czucie skórne. Zagrożenie niesie ze sobą także uszkodzenie żyły udowej i podkolanowej. Innym niepożądanym efektem są siniaki i krwiaki, które tworzą się rzadziej, niż w przypadku przejścia tradycyjnej operacji.
    4. Jak wygląda przygotowanie do zabiegu? +
    Do najważniejszych zaleceń przed zabiegiem należy:
    • Odbycie konsultacji flebologicznej,
    • Wykonanie USG dopplerowskiego żył,
    • Udokumentowanie potwierdzonego wyniku grupy krwi,
    • Wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, w tym morfologii,
    • W przypadku zażywania leków zmieniających krzepliwość krwi oraz leków hormonalnych – należy je odstawić po konsultacji z lekarzem,
    • Odstawienie maści, kremów i ziół fotouczulających, szczególnie tych zawierających w składzie witaminę A oraz jej pochodne, np. retinol,
    • Zadbanie o swój stan zdrowia – zabieg możliwy jest jedynie w przypadku kiedy Pacjent nie wykazuje czynników chorobowych, np. przeziębienia,
    • Ze względu na utrudnione możliwości prowadzenia samochodu, warto na zabieg udać się z osobą bliską,
    • W dniu zabiegu warto przemyśleć swój ubiór. Ze względu na konieczność założenia opatrunku, zaleca się luźną odzież i wygodne obuwie.
    6. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
    Do najważniejszych zaleceń po zabiegu należy:
    • Wykonywanie wszelkich wydanych przez lekarza zaleceń,
    • Noszenie odzieży uciskowej,
    • Udanie się na minimum 15 minutowy spacer po zabiegu, a także zadbanie o regularną aktywność fizyczną w postaci zaleconych ćwiczeń przez lekarza, w tym spacery i jazda na rowerze,
    • W ciągu 14 dni od zabiegu - rezygnacja z nadmiernego wysiłku i ciężkiej aktywności fizycznej, wliczając w to dźwiganie.
    8. Jakie żylaki nadają się do leczenia laserowego? +
    Zadowalające efekty laser przynosi w przypadku niewydolności pni żylnych – szczególne znaczenie ma tutaj żyła odpiszczelowa i odstrzałkowa. Należy pamiętać, że skuteczność leczenia zależne jest od krętości żył – jeśli są bardzo poskręcane istnieje duże prawdopodobieństwo, że światłowód przez takie naczynie nie przejdzie.
    10. W jakim celu wykonuje się zabieg laserowego usuwania żył? +
    Usuwanie żył za pomocą lasera można wykonać zarówno ze względu na zdrowie, jak i kwestie estetyczne. Warto mieć na względzie, że jest to działanie objawowe, czyli usuwa już istniejące zmienione chorobowo naczynia, a nie leczy ich przyczyny, nie ma także działania profilaktycznego. Rezultaty ingerencji lasera widoczne są po kilku tygodniach od zabiegu.