+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe zamykanie naczynek Katowice cena od 200zł

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy to bardzo popularny zabieg wśród pacjentów w różnym przedziale wiekowym. Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który wykonuje się od wielu lat, jest bezpieczny i skuteczny. To idealna terapia dla osób borykających się z rozszerzonymi naczynkami na twarzy i z rumieniem.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie naczynek Katowice

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – przyczyny powstawania rozszerzonych naczynek

  Pękające naczynka kojarzą się głównie z wiekiem, aczkolwiek niesłusznie. Dodatkowo mogą pojawić się one nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele. Jedną z przyczyn ich występowania jest genetyczne uwarunkowanie. Szacuje się, że w momencie posiadania niniejszego problemu przez chociaż jednego z rodziców, ich dziecko także w przyszłości z dużym prawdopodobieństwem będzie borykać się z pękającymi naczynkami, przy czym szanse te są wyższe o około 40%, niż w przypadku braku podstaw genetycznych u innych osób. Co ciekawe, przypadłość występująca u obojga rodziców generuje już prawdopodobieństwo wynoszące 90%. Inną genezą powstawania tzw. pajączków są zaburzenia hormonalne. Przeprowadzone badania medyczne wykazują, ze za sprawą hormonów naczynia krwionośne stają się bardziej kruche, czego efektem jest ich pękanie. Ostatnia grupa przyczyn, jaką można wyszczególnić, zalicza się do podłoża cywilizacyjnego. Należy tutaj wyszczególnić nadwagę i otyłość, palenie papierosów, nadmierne picie alkoholu, siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna i niezdrowa dieta, a także, niestety, ciąża.

  Popękane naczynka są nie tylko problemem estetycznym, dlatego nie należy ich lekceważyć.

  Laserowe zamykanie naczynek Katowice – na czym polega zabieg?

  Za pomocą ingerencji laserowej można zamknąć rozszerzone naczynia krwionośne poprzez skierowanie na nich promieni emitowanych przez urządzenie. W ten sposób rośnie temperatura krwi, przez co naczynko się obkurcza, a następnie zamyka, co gwarantuje trwały efekt. Podczas wyboru miejsca wykonania zabiegu, jak i osoby, która tę procedurę ma wykonać, ważne jest, aby sprawdzić profesjonalność obu tych podmiotów. Przede wszystkim bezpieczeństwo powinno być zachowane poprzez podgrzanie jedynie krwi, natomiast skóra powinna być nieznacznie ciepła. Tym samym jest to świadectwo dobrania odpowiedniej długości fali promieniowania lasera. Warto mieć na uwadze, że mimo trwałych efektów, dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów należy wykonać serię zabiegów w odstępie kilku miesięcy.

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – przebieg zabiegu

  Początkowo lekarz poddaje naczynia Pacjenta ocenie, skupiając się na ich przebarwieniach, ich średnicy, kolorze oraz ilości. Następnie w oparciu o uzyskane dane dopiera odpowiednią długość promieniowania laserowego, a także inne parametry urządzenia, takie jak wysokość energii, rodzaj filtra, ilość impulsów, odstęp czasowy między nimi, a także sam czas trwania tych impulsów. Ważnym aspektem jest przeprowadzenie próby laserowej, która pomoże sprawdzić stosowność dobranych parametrów w indywidualnym przypadku Pacjenta. Zwykle lekarze do doboru określonych czynników wykorzystują komputer...

  Opisując przebieg zabiegu można powiedzieć, iż emitowana przez promienie lasera energia zostaje pochłonięta przez czerwony barwnik krwi, mający nazwę hemoglobiny. W ten sposób, podgrzana krew doprowadza do zniszczenia ścian naczyń krwionośnych od ich środka. Następnie takie naczynko zostaje usunięte z organizmu.

  Należy uwzględnić w tym temacie przebieg zabiegu, który charakteryzuje się kilkoma etapami. Przede wszystkim lekarz na początku oczyszcza skórę w obszarach, które będą poddawane ingerencji lasera. W to wlicza się peeling, a także usunięcie makijażu. Ważne jest to, aby pozbyć się warstw martwego naskórka. Kolejnym krokiem jest nałożenie specjalnych okularów Pacjentowi, które w założeniu mają ochraniać wzrok przed szkodliwym działaniem lasera. Następnie dochodzi do zabiegu właściwego, czyli poprzez przyłożenie głowicy do wybranej partii ciała następuje usuwanie naczynek.

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – wskazania do zabiegu

  Laserowe usuwanie naczynek wykonuje się w przypadku kiedy w skórze właściwej doszło do pojawienia się wyraźnie rozszerzonych, widocznych zmian. Istotne jest, aby rozróżnić zmiany trwałe, które należy poddać leczeniu, od chwilowych rumieńców. Zmiany trwałe powstają na skutek nadmiernej ekspozycji skóry na działanie słoneczne. Często pajączki dotykają osoby, które korzystają z solarium lub ich skóra ma częsty kontakt z dynamicznie zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, do których zalicza się wiatr i dużą amplitudę temperatury (szybkie przechodzenie z zimnego pomieszczenia w gorące lub odwrotnie). Pękające naczynka z pewnych powodów pojawiają się także u osób, które zażywają sterydy.

  Początkowo na skórze widoczny jest rumień i zaczerwienione zmiany barwnikowe. Z czasem przestają one zanikać. Jest to spowodowane tym, iż naczynka tracą swoją zdolność do obkurczania się. Znane są także przypadki posiadania wrodzonych pękniętych naczynek. Warto dodać, że pajączki mogą się łączyć, przez co tworzą struktury o znacznych rozmiarach. Szczególnie te występujące na twarzy warto usunąć stosując metodę laserową, która wykazuje się dużym bezpieczeństwem i niewielką inwazyjnością.

  Laserowe zamykanie naczynek Katowice – przeciwwskazania do zabiegu

  Jak przed każdym zabiegiem, tak i w przypadku laserowego usuwania rozszerzonych naczyń krwionośnych, lekarz diagnozuje istnienie potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. Przede wszystkim osobami, które mogą nie zostać zakwalifikowane do zabiegu są:

  • Kobiety ciężarne,
  • Osoby posiadające opryszczkę,
  • Osoby wykazujące istnienie infekcji w okolicy poddawanej zabiegowi,
  • Osoby chorujące na: łuszczycę, epilepsję, bielactwo, cukrzycę, nowotwory, zaburzenia krzepliwości krwi,
  • Osoby posiadające świeżą opaleniznę,
  • Osoby zażywające leki, suplementy i zioła o działaniu fotouczulającym,
  • Osoby stosujące preparaty na bazie witaminy A lub jej pochodnych, np. retinolu,
  • Osoby wykazujące tendencję do powstawania bliznowców lub przebarwień skórnych.

  Laserowe zamykanie naczynek Katowice – zalecenia po zabiegu

  • Przez minimum miesiąc od momentu wykonania zabiegu należy szczególnie dbać o skórę, zwłaszcza okolicy twarzy, i chronić ją przed szkodliwym napromieniowaniem światła ultrafioletowego, emitowanego przez słońce.
  • Przez około tydzień od momentu wykonania zabiegu należy zrezygnować z ciężkiej aktywności fizycznej oraz sauny, ponieważ niesie to ze sobą ryzyko rozszerzania się naczyń krwionośnych,
  • Skórę w miejscu zabiegu należy nawilżać za pomocą zleconych przez lekarza preparatów minimum trzy razy dziennie,
  • Należy pamiętać, że nakładanie makijażu precyzyjnie w miejscu ingerencji lasera, gdzie zostały zamknięte naczynka jest niezalecane,
  • Jeżeli zajdzie taka potrzeba należy stosować maść z antybiotykiem, jednak o jej włączeniu decyduje lekarz,
  • Po zabiegu nie należy przeprowadzać zabiegów złuszczających naskórek, np. peelingów, ponieważ może to nadmiernie podrażnić skórę. Codzienna pielęgnacja powinna bazować na delikatnym toniku pozbawionego alkoholu w składzie, a także należy zrezygnować z mydła.

  Laser zamykanie naczynek Katowice – możliwe powikłania po zabiegu

  Każdy zabieg, nawet najmniej inwazyjny, może wywołać pojawienie się powikłań. Są one stosunkowo rzadkie, jednak istnieje realne ryzyko uszkodzenia ciągłości skóry. Rezultatem takiej sytuacji jest pojawienie się strupów i pęcherzy. Zwykle ustępują one samoistnie po około dziesięciu dniach. Może także pojawić się obrzęk i zasinienie naświetlanego miejsca. Czas gojenia w tym przypadku wynosi około dwa tygodnie. W przypadku osób o ciemniejszej karnacji może dojść do zmian pigmentacji skóry, co skutkuje odbarwieniami. Najpoważniejszym skutkiem ubocznym zabiegu jest jednak infekcja skórna w miejscu usuwania naczynek. W takim przypadku włącza się maść zawierającą antybiotyk.

  Laserowe zamykanie naczynek pozwala na skuteczne zamknięcie naczynek powstałych głównie na twarzy czy nogach. Już dziś popraw komfort swojego życia oraz zadbaj o zdrowie, umawiając się na zabieg w naszym specjalistycznym gabinecie. Atrakcyjne ceny zabiegów to niewątpliwy atut naszej kliniki.

  Cennik

  Zamykanie naczynek Cena
  Laserowe usuwanie naczynek od 200,00 zł
  Nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
  Twarz (cała) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jakie są powody powstawania naczynek i pajączków? +
  Powody powstawania naczynek są rozmaite – może to być związane z zaburzeniami hormonalnymi, krążeniowymi, lecz również nadmierna wrażliwość skóry może być powodem powstawania pajączków na skórze. W niektórych przypadkach naczynka mogą być uwarunkowanie genetycznie.
  3. Jakie są wskazania do zabiegu laserowego usuwania naczynek? +
  Laserowe usuwanie naczynek to zabieg, który pomaga w likwidacji tzw. pajączków. Jest to jedna z najczęstszych postaci zaburzeń krążenia żylnego, która występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Należy zauważyć, że charakterystyczne czerwone lub niebieskie żyły widoczne na skórze nie znikną samoistnie i będą wymagały leczenia. Zabieg zamykania naczyń krwionośnych za pomocą lasera wykonuje się również u osób z wrodzonymi wadami rozwojowymi naczyń włosowatych oraz naczyniakami rubinowymi (tzw. naczyniakami starczymi).
  5. Jak trzeba się przygotować do zabiegu? +
  Skóra leczona laserowo nie powinna być wystawiana na promienie słoneczne, dlatego należy unikać solarium, opalania i samoopalaczy. Z miesięcznym wyprzedzeniem wskazane jest wyeliminowanie preparatów z pochodnymi witaminy A, w tym retinolem i izotretynoiną, oraz niewykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak mikrodermabrazja czy głęboki peeling. Niewskazane jest również stosowanie w składzie kosmetyków zawierających kwasy i witaminę C. Na tydzień przed zabiegiem pacjent musi odstawić herbatki, suplementy i inne preparaty zawierające zioła fotouczulające, w tym nagietek i ziele dziurawca.
  7. Jakie są zalecenia po zabiegu laserowego zamykania naczynek? +
  Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych nie jest zabiegiem inwazyjnym, dzięki czemu Pacjent poddany zabiegowi od razu po zabiegu może wrócić do domu do codziennych zajęć. Makijażu należy unikać przez 24 godziny, natomiast w późniejszych dniach zalecane jest stosowanie preparatu wspomagającego regenerację skóry (która początkowo może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta) przez około tydzień. W tym czasie Pacjent powinien również unikać czynności powodujących przegrzanie i przekrwienie skóry, takich jak gorące kąpiele, energiczne ćwiczenia, wizyty w saunie. Przez miesiąc po zabiegu należy skórę chronić wysokim filtrem przeciwsłonecznym.
  9. Jakie są efekty zabiegu laserowego usuwania naczynek? +
  Po zabiegu laserowego usuwania naczynek dochodzi do całkowitego zamknięcia rozszerzonych naczynek, zmniejszeniu rumienia i trądziku różowatego, a także redukcji naczyniaków oraz znacznego zmniejszenia przebarwień. Zabiegi z użyciem lasera bardzo dobrze wpływają na całościową kondycję skóry – skóra po zabiegu jest dużo bardziej elastyczna i napięta. Wygląda też dużo młodziej, odzyskując dawny blask.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego zamykania naczynek w Katowicach to koszt od 200zł.
  2. Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu? +
  • ciąża i laktacja,
  • nieleczona cukrzyca,
  • niektóre choroby skórne np. łuszczyca, bielactwo,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • świeża opalenizna (również samoopalaczem),
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych i fotouczulających,
  • padaczka,
  • aktywne infekcje wirusowe.
  4. Czy to prawda, że najlepiej na zabieg usuwania naczynek wybrać się jesienią? +
  Tak, to prawda. Zabieg laserowego usuwania naczynek najlepiej przeprowadzić jesienią lub zimą, gdy jest mało słońca. Przesadna ekspozycja skóry na promienie słoneczne po zabiegach laserowych może sprawić, że powstaną zupełnie nowe przebarwienia, a nawet blizny. Dlatego po zabiegach laserowych należy unikać przebywania na słońcu oraz przede wszystkim stosować kremy z wysokim filtrem UVA i UVB oraz nie korzystać z solarium.
  6. Jaki jest czas trwania zabiegu? +
  Zabieg najczęściej trwa w przedziale 30 do 90 minut (jest to zależne jak duża powierzchnia poddawana jest zabiegowi).
  8. Jak długa jest rekonwalescencja po zabiegu? +
  Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 7 dni, lecz do pełnej aktywności zawodowej można już wrócić zwykle po ok. 2 dniach od zabiegu. Skóra bezpośrednio po zabiegu jest silnie zaczerwieniona i może być obrzęknięta. Nieco później mogą pojawić się na niej niewielkie strupki, świadczące o gojeniu, które odpadają po kilku dniach. Nie powinno się ich zdrapywać.
  10. Czy po zabiegu można wykonywać makijaż? +
  Bezpośrednio po zabiegu makijaż jest przeciwskazany. Można go wykonać po ok. 2 dniach od zabiegu – stosując łagodne kosmetyki.