+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie zmian skórnych Katowice cena od 150 zł

  Laserowe usuwanie pieprzyków jest zabiegiem po którym nie zostają żadne ślady, ponieważ precyzyjnie działanie lasera umożliwia usunięcie tkanki wraz ze znajdującym się w niej wirusem. Usuwanie znamion laserem nie uszkadza zdrowej skóry wokół. Kiedy tkanka się zregeneruje, nie pozostanie blizna.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Katowice

  Laserowe usuwanie pieprzyków – na czym polega zabieg?

  Laserowe usuwanie pieprzyków jest zabiegiem po którym nie zostają żadne ślady, ponieważ precyzyjnie działanie lasera umożliwia usunięcie tkanki wraz ze znajdującym się w niej wirusem. Usuwanie znamion laserem nie uszkadza zdrowej skóry wokół. Kiedy tkanka się zregeneruje, nie pozostanie blizna.

  Zmiany skórne powinny być badane na bieżąco, ponieważ mogą być groźne dla naszego zdrowia

  Szczególnej uwagi wymagają znamiona barwnikowe, gdyż w przyszłości mogą przekształcić się w nowotwór. Nawet niegroźne znamiona, jeśli narażone są na ciągłe otarcia, mogą okazać się groźne. Nie należy zatem lekceważyć żadnej zmiany skórnej.

  Usuwanie pieprzyka Katowice – wskazania do usunięcia pieprzyka

  • Znamiona barwnikowe,
  • Brodawki,
  • Włókniaki,
  • Prosaki,
  • Kłykciny kończyste,
  • Punkty rubinowe.

  Laserowe usuwanie znamion nie powinno być stosowane w przypadku zmian złośliwych lub gdy istnieje podejrzenie zmiany nowotworowej. Wówczas zalecane jest chirurgiczne usunięcie zmiany i wykonanie badania histopatologicznego.

  Usuwanie zmian skórnych Katowice – czy po usunięciu brodawki, może ona pojawić się ponownie?

  Ze względu na fakt, iż brodawki i kurzajki stanowią grupę zmian skórnych spowodowanych infekcją wirusową, koniecznym wydaje się być fakt usunięcia nawet najmniejszych fragmentów wirusa HPV, który znajduje się w komórkach skórnych. Jest to o tyle istotne, że nawet niewielki fragment zakażonej tkanki może być przyczyną nawrotu problemu. Z tego powodu tak istotne jest stosowanie rozwiązań dających gwarancję dużej precyzji i charakteryzujących się wysoką skutecznością. W innym przypadku dana osoba naraża się na wielokrotne wizyty w gabinetach lekarskich, generujących znaczne koszty nieskutecznego leczenia. Zazwyczaj lekarze przepisują kosmetyki i preparaty medyczne ogólnodostępne w polskich aptekach, które posiadają ograniczoną skuteczność walki z kurzajkami i brodawkami.

  Która metoda jest najskuteczniejsza, gdy zdecydujemy się na usuwanie znamion?

  W trosce o skuteczność działań leczniczych, warto rozważyć zastosowanie jednej z najnowocześniejszych metod dostępnych na rynku medycznym, jakim jest laser CO2. Swoje korzystne działanie zawdzięcza stężonemu promieniu ciepła, które umożliwia wyparowanie wszystkich zainfekowanych wirusem komórek, przy czym, w nienaruszonym stanie pozostaje zdrowa, sąsiadująca tkanka. Tym samym, laser, który został oddany do użytku profesjonalistom jest idealnym narzędziem gwarantującym usunięcie wszystkich uszkodzonych komórek, dzięki czemu całkowicie eliminuje się ryzyko nawrotu choroby. Tym samym laser posiada znacznie wyższą skuteczność działań, niż inne dostępne metody, takie jak krioterapia lub farmaceutyki oferowane przez apteki, dlatego warto z niego skorzystać.

  Laserowe usuwanie pieprzyków Katowice – zalety metody laserowej

  Oprócz wysokiej skuteczności, laser CO2 charakteryzuje się pełną precyzją działań. Dodatkowo zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu. Mała inwazyjność zapewnia eliminację ryzyka zakażenia drobnoustrojami, tym bardziej, iż laser tego typu nie przykłada się bezpośrednio do skóry, a manewruje się nim bezdotykowo. Warto wspomnieć, że technika laserowa, w przeciwieństwie do tradycyjnej metody chirurgicznej z użyciem skalpela nie powoduje krwawień jednoczesnym gwarantem szybszej i łatwiejszej rekonwalescencji po zabiegu. W przypadku zabiegów chirurgicznych uszkodzeniu ulega także zdrowa tkanka, która później jest zaszywana przez zastosowanie szwów, przez co czas gojenia się rany jest dłuższy.

  Czy laserowe usuwanie pieprzyków boli?

  Panie doktorze, a czy zabieg laserowy będzie boleć? – nie ma wątpliwości, iż tego typu pytania stanowią grupę najliczniejszych wątpliwości Pacjentów przed podejściem do laserowego usuwania zmian skórnych, znamion, blizn, kurzajek i brodawek. Ku radości wszystkich wahających się osób, obawiających się czynnika bólowego, należy śmiało odpowiedzieć, iż zabiegi z tego gatunku zaliczane są do mało bolesnych, a dla zwiększenia komfortu Pacjenta możliwe jest podanie środka znieczulającego działającego miejscowo w postaci specjalnego kremu na bazie lidokainy lub w przypadkach bardziej wrażliwych osób podaje się je w formie zastrzyku, przy czym stosuje się najmniejsze z dostępnych igieł, aby zapewnić Pacjentowi jak największy komfort....

  W większości przypadków samo podanie znieczulenia nie jest wyczuwane przed daną osobę, jednak zmiany skórne mogą pojawić się w takich miejscach, bardziej wrażliwych lub trudno dostępnych, że nie da się uniknąć nieprzyjemnego odczucia. Należy jednak podkreślić znaczenie rozmiaru i głębokości kurzajki – z tego powodu tak istotne jest szybkie zdecydowanie się na zabieg laserowy tuż po zaobserwowaniu widocznej zmiany. Im kurzajka jest mniejsza, tym jej pozbycie się jest mniej bolesne, przy czym niewielkie brodawki w większości nie wymagają dodatkowego znieczulenia ze względu na niemalże całkowitą bezbolesność usuwania. Pacjenci opisują swoje doznania jako lekki dyskomfortu lub uczucie ciepła. W takich przypadkach największy ból wiąże się jedynie z przypadkami, kiedy kurzajka rozrosła się do większych rozmiarów, jednak i to Pacjenci opisują jako niski czynnik bólowy.

  Laserowe usuwanie zmian skórnych Katowice – omówienie zabiegu

  Współczesna medycyna estetyczna z powodzeniem wykorzystuje chirurgiczny laser frakcyjny CO2, który operuje na fali o długości 10600 mm. Lekarz, który go używa podczas zabiegu wprowadza wiązkę energii bezpośrednio do zakażonych komórek wirusem HPV, odparowując powstałą zmianę bez uszkadzania zdrowych tkanek. Tym samym brodawka całkowicie znika, a w jej miejscu podczas gojenia się rany powstaje niewielki strup, który odpada samoistnie w ciągu najbliższego czasu. Zabiegi z zastosowaniem lasera są bardzo skuteczne. W większości przypadków – szacuje się ponad 90% Pacjentów – brodawka zostaje całkowicie usunięta łącznie z wirusem podczas jedynie pojedynczej wizyty w gabinecie u specjalisty. Należy jednak pamiętać, że im dłużej zmiana skórna utrzymuje się na ciele, tym bardziej się rozrasta i ingeruje w głębsze warstwy skóry, przez co około 10% Pacjentów wymaga późniejszej, kolejnej ingerencji. W przeciwnym razie brodawka może odrosnąć. W takim przypadku szczególne znaczenie ma obserwacja procesu gojenia się podrażnionego miejsca. Jeżeli Pacjent lub ktoś z jego najbliższego otoczenia dostrzeże odrastanie kurzajki, należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc do lekarza, aby w porę zapobiec rozsiania wirusa na pozostałe tkanki.

  Usuwanie pieprzyka Katowice – ile trwa rekonwalescencja?

  Strup, o którym mowa była powyżej odpada w ciągu kilku najbliższych dni. W większości przypadków jest to czas dwóch tygodni. Dzięki niewielkiej inwazyjności, można powrócić do swoich codziennych aktywności już po samym zabiegu, co sprawia, że wybór lasera CO2 do usuwania kurzajek charakteryzuje się skutecznością i szybkim tempem rekonwalescencji. Dodatkowo w większości przypadków po zabiegu nie powstaje szpetna blizna, co jest pewne przy zabiegach z użyciem skalpela.

  Usuwanie pieprzyka – możliwe powikłania po zabiegu

  Pojawienie się powikłań i skutków ubocznych w tym przypadku jest praktycznie znikome. Należy jednak kontrolować zarówno proces samego gojenia, jak i później już wygojonego miejsca. Jeżeli pojawią się wszelkie niespodziewane, nietypowe zmiany, należy jak najszybciej udać się na konsultację medyczną w celu oceny sytuacji i uzyskania odpowiedniej pomocy.

  Usuwanie zmian skórnych przy wykorzystaniu lasera to obecnie najbardziej skuteczna i precyzyjna metoda pozbycia się niechcianych zmian na skórze. Już dziś umów się na wizytę do naszego nowocześnie wyposażonego gabinetu gwarantującego konkurencyjne ceny i spraw, że poczujesz się bardziej komfortowo.

  Cennik

  Laserowe usuwanie zmian skórnych Cena
  Laserowe usuwanie zmian skórnych od 150,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł
  Laserowe wycięcie zmiany skórnej do 0,5 cm 200,00 zł
  Laserowe wycięcie zmiany skórnej do 0,5 cm (powyżej 3 zmian skórnych) 150,00 zł

  W przypadku usunięcia powyżej dwóch zmian skórnych – każda kolejna zmiana skórna 50% ceny – w zależności od wielkości i położenia zmiany skórnej

  Na czym polega laserowe usuwanie znamion? +
  Laserowe usuwanie znamion polega na precyzyjnym celowaniu cieniutką wiązką światła w miejsca dotknięte nieestetycznymi znamionami skórnymi. Emitowane światło lasera nie zostawia po zabiegu żadnego widocznego śladu i nie wywołuje podrażnień skóry, gdyż energia lasera jest całkowicie absorbowana przez tkankę, gdzie dochodzi do odparowania wody.
  Jakie znamiona można usunąć za pomocą lasera? +
  • brodawki wirusowe (inaczej kurzajki),
  • włókniaki i różnego rodzaju narośla skórne,
  • niektóre znamiona barwnikowe (np. pieprzyki),
  • naczyniaki.
  Czy zabieg laserowego usuwania znamion jest bolesny? +
  Laserowe usuwanie znamion jest zabiegiem z reguły mało inwazyjnym, przez co praktycznie bezbolesnym. Pacjent podczas zabiegu może odczuwać delikatne pieczenie i uczucie ciepła. Niektórzy Pacjenci (z niskim progiem wrażliwości na ból ) dla zwiększenia komfortu zabiegu mają możliwość podania znieczulenia miejscowego w postaci specjalistycznej maści medycznej.
  Jakie są przeciwskazania do zabiegu laserowego usuwania znamion? +
  • Ciąża i laktacja,
  • Aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne (np. opryszczka).
  • Ogólny zły stan zdrowia,
  • Skłonność do blizn przerostowych.
  Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu? +
  Początkowo skóra po zabiegu jest silnie zaczerwieniona. Zdarza się także, że występują dookoła niej niewielkie obrzęki i strupki. Zwykle rana goi się do dwóch tygodni. Należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji miejsca, gdzie był wykonywany zabieg. Stosowanie łagodnych kosmetyków (bez dodatku alkoholu), przemywanie wodą z mydłem. Po całkowitym wygojeniu się rany nie zaleca się intensywnego opalania. Należy natomiast stosować kremy z wysokim filtrem.
  Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania zmian skórnych w Katowicach to koszt od 150zł.
  Jakie są zalety zabiegu laserowego usuwania znamion? +
  • zabieg mało inwazyjny i szybki,
  • bezbolesny, z reguły wystarcza jeden aby uzyskać oczekiwany efekt,
  • brak uszkodzenia otaczających tkanek,
  • dobry efekt kosmetyczny,
  • brak możliwości zakażenia wirusem HIV.
  Jaki jest czas trwania zabiegu? +
  Zabieg usunięcia jednego znamienia to zazwyczaj 10-15 minut. Czas ten może być trochę wydłużony - zależnie od wielkości usuwanej zmiany skórnej.
  W jaki sposób muszę się przygotować do zabiegu? +
  Zabieg laserowego usuwania znamion nie wymaga specjalnego przygotowania.
  Czy warto zdecydować się na zabieg laserowego usuwania znamion? +
  Zabiegi z wykorzystaniem lasera pozwalają na stosunkowo szybkie pozbycie się nieestetycznych znamion występujących na skórze, usunięcie różnego rodzaju przebarwień a także brodawek. Dodatkowo warto zaznaczyć, że zabieg jest krótki i całkowicie bezbolesny, a znamiona znikają nie pozostawiając po sobie śladów w postaci blizn.
  Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu? +
  Zmiany usunięte laserowo nie odrastają. Jednakże przez to, że odsłonięta skóra każdego dnia jest wystawiona na działanie słońca, powinna być odpowiednio chroniona. Należy pamiętać o stosowaniu różnego rodzaju kremów ochronnych z dużym filtrem oraz unikanie przesadnego wystawiania jej na działanie promieni słonecznych.