+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Peeling laserowy Katowice cena 1300 zł

  Laserowy peeling węglowy jest zabiegiem głęboko oczyszczającym. Efektem zabiegu jest oczyszczona skóra i zwężone pory skóry, a także ujednolicony koloryt i stymulacja komórek skóry do odbudowy oraz ustabilizowanie wydzielania sebum.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Peeling laserowy Katowice

  Laserowy peeling węglowy Katowice – na czym polega zabieg?

  Peeling laserowy jest nieinwazyjnym i bardzo skutecznym zabiegiem, który pozwala bardzo szybko usunąć wierzchnią warstwę skóry. Można dzięki temu zabiegowi zobaczyć znacznie lepsze efekty, niż dzieje się to w przypadku zabiegów mechanicznych, takich jak np. mikrodermabrazja, czy zabiegi chemiczne, takie jak kwasy.
  Zabieg pozwala na znaczne odmłodzenie skóry, a także widoczna jest poprawa jej elastyczności oraz gęstości. Skóra jest znacznie odświeżona oraz bardziej napięta oraz gładsza. Laser Nd:Yag może sprawić, że znikną drobne zmarszczki, a także zmniejszą się np. blizny potrądzikowe. Powoduje on maksymalne wygładzenie skóry. Zmniejsza jej szorstkość oraz łojotok. Redukuje również przebarwienia, które spowodowane są promieniowaniem słonecznym.

  Laserowy peeling węglowy Katowice – jak wygląda zabieg?

  Zabieg może być wykonywany na skórze szyi oraz twarzy. Ilość zalecanych powtórzeń to od jednego do pięciu. Efekt potrafi utrzymać się przez co najmniej 12 miesięcy. Wiele zależy również od późniejszej dbałości o naszą skórę twarzy i ...

  Peeling laserowy jest wykonywany bardzo nowatorskim laserem Er:Yag marki Fotona Spectro SP. Posiada on długości fali świetlnej na poziomie 2940 nm. Jest to długość lasera, która jest do minimalnie ablacyjnych i szybkich zabiegów. Pozwala ona na usuwanie mikroelementów uszkodzonej tkanki. Daje on również bardzo głęboki efekt termalny. Zabiegi frakcyjne pozostawiają często na skórze wiele mikroelementów, którymi są martwe pozostałości leczonej tkanki. Pozostawia to niepotrzebny dyskomfort oraz ból i nie daje tak dobrego efektu kosmetycznego. Z kolei głowica frakcjonująca Fotony usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, co znacznie zmniejsza ból, ale również przyspiesza rekonwalescencję. Oddziaływanie cieplne jest takie same, jak przy nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, jednak ból oraz obrzęk jest nieodczuwalny. Po zabiegu za pomocą głowicy Fotony kanaliki zamykają się i leczą bardzo szybko. Ich leczenie jest znacznie szybsze, niż w przypadku nieablacyjnych technik frakcyjnych.

  Laser jest bardzo precyzyjny, ponieważ ablacja skóry jest wykonywana mikron po mikronie, dzięki czemu stary naskórek jest usuwany bardzo równomiernie, a przede wszystkim bez uszkodzenia zdrowej tkanki i zbyt mocnego przegrzewania jej. Dzięki specjalnym systemom, laser jest szybszy i znacznie bezpieczniejszy niż inne funkcjonujące na rynku lasery.

  Laser Er:YAG dzięki innowacyjnym głowicom frakcjonującym, pozwala na bardzo mało inwazyjne oraz bezpieczne zabiegi fotoodmładzania skóry

  Laser wnika do skóry, przez co może się ona szybko regenerować. Namnażanie się nowych komórek skóry sprawia, że znacznie szybciej znikają zmarszczki mimiczne, ale również usuwane i spłycane są blizny oraz rozstępy.

  Peeling laserowy jest niezbędny w momencie, kiedy posiadamy przebarwienia, które powstały w wyniku karmienia piersią, ale również w wyniku zmian hormonalnych, czy zaburzeń związanych z wchłanianiem się hormonów. Mogą być one wynikiem nieprawidłowego opalania się. Będzie on również odpowiedni w momencie, kiedy zmagamy się ze stanami zapalnymi skóry, a także mamy przetłuszczającą się skórę bądź trądzik. Może być także pomocny, kiedy zauważymy u siebie nadmierne łuszczenie się skóry, a także blizny potrądzikowe.

  Laser peeling węglowy Katowice – efekty zabiegu

  Pierwsze efekty widoczne będą po kilku dniach, kiedy zauważymy wyrównanie się kolorytu skóry. Można również zobaczyć zmniejszenie się przebarwień oraz rozświetlenie skóry. Po około 4 lub 5 tygodniach zauważalna jest większa gęstość i elastyczność skóry. Laser tworzy kontrolowane uszkodzenia skóry, dzięki czemu znacznie zwiększa się produkcja kolagenu oraz elastyny, co zagęszcza cerę, a także daje efekt odmłodzenia.

  Laserowy peeling węglowy Katowice – zalecenia przed zabiegiem

  Przed zabiegiem nie można opalać się przez 4 tygodnie. Nie można również stosować zabiegów złuszczających skórę. Nie są zalecane również sterydy oraz antykoagulanty i leki fotouczulające. Jeśli to możliwe trzeba je odstawić a 7 dni przed planowanym zabiegiem. Można je stosować ponownie po 14 dniach po zabiegu. Jeśli zabieg ma być wykonywany na owłosionej skórze, należy usunąć włoski na jeden dzień przed zabiegiem. Nie można depilować ich za pomocą wosku, czy też chemicznie. Najlepiej jest użyć maszynki go golenia. W dniu zabiegu nie wolno pić alkoholu. Zabieg wykonywany jest na czyste skórze, bez makijażu, czy żadnych balsamów.

  Zabieg jest wykonywany za pomocą lasera erbowo-yagowego Fotona. Głowica jest przesuwana zgodnie z techniką pasaży naświetlana jest powierzchnia skóry za pomocą wiązki lasera. Zabieg trwa do pół godziny. Można w tym czasie odczuwać lekką bolesność.

  Laserowy peeling węglowy Katowice – przeciwwskazania do zabiegu

  Przeciwwskazaniami do zabiegu jest świeża opalenizna, samoopalacz, leki oraz zioła fotouczulające, opryszczka, niewyrównana cukrzyca, padaczka, bielactwo oraz łuszczyca, a także skłonność do powstawania blizn.

  Laserowy peeling węglowy Katowice – zalecenia po zabiegu

  Po zabiegu nie można stosować mydła ani spirytusu oraz toników na bazie alkoholu. Nie można również stosować toników ani zabiegów złuszczających. Nie wskazane jest także mocne pocieranie gąbką, czy ręcznikiem. Nie można również opalać się przez 4 tygodnie po wykonanym zabiegu. Po zabiegu jest potrzebna wizyta kontrolna, by kosmetyczka mogła sprawdzić stan skóry.

  Cennik

  Peeling laserowy Cena
  Peeling laserowy 1300,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Dla kogo jest przeznaczony zabieg? +
  Zabiegiem peelingu laserowego warto, aby zainteresowały się osoby, które:
  • Posiadają młodą skórę, na której widoczne są niedoskonałości, takie jak przebarwienia, blizny będące efektem trądziku oraz rozszerzone pory,
  • Posiadają tłustą cerę, skórę łojotokową, na której widoczne są rozszerzone pory,
  • Posiadają skórę z widocznymi już oznakami starzenia – dzięki peelingowi laserowemu można poprawić jakość cery, wyrównać kolor skóry oraz pozbyć się przebarwień,
  • U osób w każdym wieku, które posiadają grubą i szorstką skórę z nierównym kolorytem.
  Po tego typu zabiegu skóra wydaje się być wyraźnie odmłodzona i promienna.
  3. Po tego typu zabiegu skóra wydaje się być wyraźnie odmłodzona i promienna. +
  Podczas wykonywania resurfacingu laserem, lekarz manipulujący urządzeniem dokonuje we wnętrzu tkanki skórnej liczne mikrouszkodzenia, których celem jest pobudzenie skóry do odbudowy, odnowy u regeneracji, zwiększając przy tym produkcję kolagenu. Za pomocą naświetlania skóry wiązką energii laserowej odparowuje się wodę z naskórka, przez co w kolejnych dobach następuje proces jego złuszczenia – im zabieg był bardziej intensywny, tym naskórek bardziej się łuszczy. Stopień ingerencji i natężenia lasera ustalany jest między lekarzem, a Pacjentem podczas wywiadu medycznego przez zabiegiem. Dostosowuje on swoje działania do ogólnej kondycji skóry oraz oczekiwań i potrzeb danej osoby.
  5. Kiedy pojawią się pierwsze efekty zabiegu? +
  Na początku, w pierwszych chwilach po zabiegu trudno jest ocenić jakiekolwiek efekty, ponieważ skóra jest podrażniona i czerwona. Po około 2 lub 3 dniach następuje intensywne złuszczanie naskórka. Dopiero po zakończeniu tego etapu, czyli po około tygodniu od wykonania resurfacingu widoczne są pierwsze rezultaty, przy czym na ostateczne efekty należy cierpliwie poczekać od 3 do 6 miesięcy. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest długotrwały proces regeneracji i odbudowy włókien kolagenowych.
  7. Jak często należy wykonywać zabieg peelingu laserowego? +
  Ilość oraz częstotliwość tego zabiegu ustalany jest indywidualnie ze specjalistą podczas wywiadu medycznego. Jest to zależne od kondycji skóry, a także potrzeb i oczekiwań Pacjenta względem swojego wyglądu. U części osób zadowalające efekty przyniesie pojedynczy zabieg, u innych konieczna może okazać się ich seria wykonywana w odstępach miesięcznych.
  9. Jakie efekty zabiegu resurfacingu są możliwe do osiągnięcia i w jakim celu się go stosuje? +
  Działanie lasera frakcyjnego podczas peelingu laserowego wykorzystywane jest do:
  • Usuwania przyczyn stanów zapalnych na skórze i jej podrażnień,
  • Wyregulowaniu pracy nadmiernie wydzielających sebum gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra jest bardziej matowa, makijaż dłużej się utrzymuje, a kosmetyki pielęgnacyjnie w szybszym tempie zostają wchłaniane,
  • Wygładzenia skóry, zwiększenia jej gęstości i poprawy struktury,
  • Zmniejszenia widoczności porów,
  • Wyrównania kolorytu,
  • Poprawy kondycji skóry głowy oraz włosów – często peeling laserowy wykonuje się w celach leczniczych łupieżu.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena peelingu laserowego w Katowicach to 1300zł.
  2. Czy efekty peelingu laserowego są trwałe? +
  Ogólnie efekty zabiegowe są trwałe, jednak zdarzają się przypadki Pacjentów, którzy posiadają na tyle problemową cerę, skłonną do przetłuszczeń, przebarwień i innych niedoskonałości, że polecane jest wykonanie raz na pewien czas tzw. zabiegu przypominającego, dla utrwalenia uzyskanych efektów i w celach profilaktycznych.
  4. Zabieg a leki? Na co należy uważać? +
  Główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu jest zażywanie niektórych leków. Duże znaczenia mają tutaj wszelkie preparaty, w tym zioła o działaniu fotouczulającym, które należy odstawić przed zabiegiem po konsultacji z lekarzem. Jest to o tyle ważne, że w przeciwnym razie działanie lasera może spowodować pojawienie się powikłań w postaci trudnych do usunięcia przebarwień. Pełną listę niezalecanych preparatów posiadamy w swoim gabinecie – jeżeli masz wątpliwości co do działania wszelkich kosmetyków i zażywanych ziół, skonsultuj się z naszym specjalistą, który udzieli stosownej pomocy.
  6. Postępowanie po zabiegu? Co należy robić? +
  Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość i nastawić się na kilka dni z czerwoną i podrażnioną skórą oraz łuszczącym się naskórkiem. Szczególnie istotna jest tutaj pielęgnacja skóry w ciągu pierwszego tygodnia od wykonania zabiegu. Przede wszystkim lekarz zaleci nowe preparaty i kosmetyki do stosowania w tym czasie, których należy używać – tym samym stosowane do tej pory należy chwilowo odstawić. Warto także pamiętać o:
  • Oczyszczaniu skóry za pomocą łagodnych kosmetyków myjących niezawierających w składzie mydła i alkoholu,
  • Stosowaniu kosmetyków i kremów łagodzących o działaniu przyspieszającym regenerację naskórka,
  • Obowiązkowej, wzmożonej ochronie skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym – konieczne są tutaj kremy z wysokim filtrem SPF, minimum 50.
  8. Postępowanie po zabiegu – czego nie należy robić? +
  • Od momentu zabiegu, aż do zakończenia procesu gojenia się należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego,
  • Należy unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne przez minimum dwa tygodnie,
  • Należy unikać miejsc o wysokiej temperaturze i szerokiej rozpiętości amplitudy temperatury, ponieważ generują rozszerzanie naczyń krwionośnych. Do takich miejsc zalicza się saunę, solarium, basen, jacuzzi, itp.
  10. Czy zabieg peelingu laserowego jest bezpieczny? +
  Tak, zabieg peelingu laserowego jest całkowicie bezpieczny, pod warunkiem, że Pacjent wykonuje go w profesjonalnym gabinecie lub klinice medycyny estetycznej i jest pod opieką i kontrolą specjalisty w tej dziedzinie – wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza. To właśnie wiedza, jak i umiejętności są fundamentem gwarancji bezpieczeństwa ze względu na konieczność dobrania odpowiedniej wiązki promieniowania.