+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Obrzezanie operacja stulejki Katowice cena 1200 zł

  Operacja stulejki polega na nacięciu napletka w taki sposób, by mógł on schodzić bez problemu z żołędzia. Dzięki takiej operacji zarówno stosunki seksualne, jak również zachowanie higieny jest znacznie łatwiejsze.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Obrzezanie - Operacja stulejki Katowice

  Obrzezanie jest bardzo popularnym zabiegiem, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, czasem ogólnym. Są różne rodzaje obrzezania, zależne od głębokości cięcia. Ogólnie polega ono na resekcji części bądź całości napletka. Zabieg jest wykonywany przez chirurgów, którzy podejmują decyzję jaką część napletka mają usunąć. Plastyka napletka jest konieczna przy wadach anatomicznych, czy stulejce.

  Stulejka może wywoływać zaburzenia w oddawaniu moczu, utrudniać odpowiednią higienę i współżycie seksualne.

  W jakich przypadkach operacja stulejki jest konieczna?

  Usunięcie lub częściowe usunięcie napletka jest ważne w przypadku stulejki. Jest to stan, kiedy nie można całkowicie odsłonić napletka i kiedy napletek dotyka części garderoby, obcierającym tym samym boleśnie skórę. Jest to bardzo kłopotliwe podczas higieny, a także wtedy, kiedy chcemy współżyć. Chirurdzy zalecają również jego częściowe usunięcie w momencie, kiedy występują schorzenia urologiczne.

  • Zabieg bezbolesny
  • Nie są wymagane żadne skierowania
  • Do 60 minut
  • Usunięcie tego samego dnia

  Usuwanie stulejki Katowice – różne metody leczenia stulejki

  Obrzezanie można podzielić ze względu na metody wykonywania zabiegu. Jednym z nich jest high and loose, który polega na częściowym usunięciu napletka, by w trakcie spoczynku żołądź był przykryty skórą, natomiast w trakcie wzwodu skóra może przesuwać się i odsłaniać żołądź. W metodzie high and tight po zabiegu żołądź będzie odsłonięta, a blizna umiejscawiana jest w dużej odległości od początku prącia. Najczęściej przy małych zmianach chorobowych, czy problemach urologicznych stosowana jest metoda low and loose. W tej metodzie usuwana jest tylko nieduża ilość napletka, a w trakcie spoczynku żołądź jest osłonięta. Ta metoda również charakteryzuje się umiejscowieniem blizny po wewnętrznej stronie napletka. Low and tight z kolei usunięta musi być znaczna część napletka, dlatego żołądź nawet w stanie spoczynku jest całkowicie odsłonięta....

  W przypadku zmian urologicznych stosowana jest z kolei metoda dorsal slit. W tym wypadku wykonywane jest grzbietowe nacięcie napletka.

  Najczęściej obrzezanie wykonywane jest za pomocą lasera. To bardzo nieinwazyjna metoda, która dodatkowo również zmniejsza ryzyko wystąpienia bolesnego obrzęku, czy też krwawienia. Wielu chirurgów obecnie wybiera tę metodę.

  Na czym polega operacja stulejki Katowice?

  Obrzezanie polega na całościowym lub częściowym usunięciu napletka w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Przy znieczuleniu miejscowym jest stosowane mało obciążające znieczulenie przewodowe prącia. Leki znieczulające są aplikowane w okolice podstawy prącia. Przy użyciu narzędzi chirurgicznych, rana pooperacyjna jest zszywana za pomocą szwów rozpuszczalnych, co znacznie ułatwia gojenie oraz sprawia, że pacjent nie musi pojawiać się na zdjęcie szwów. Po zabiegu prącie goi się najczęściej do dwóch tygodni.

  Zabieg usunięcia stulejki Katowice – wskazania po zabiegu

  Najczęściej pojawia się niewielki obrzęk, który jest znacznie mniejszy w przypadku metody laserowej. Jest to zabieg jednodniowy, a czas gojenia się rany trwa około dwa tygodnie. W tym czasie może być odczuwalny niewielki ból, a także pojawiają się otarcia naskórka, który wcześniej był przykryty napletkiem. Zaleca się noszenie przewiewnej bielizny, nie można również wykonywać ćwiczeń fizycznych, ani dźwigać. Do wygojenia się ran pooperacyjnych również nie można współżyć, ani masturbować się. Czasem pojawia się również duża nadwrażliwość w obrębie żołędzi. Jeśli obrzęk lub krwawienie utrzymują się bardzo długo, bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzał zabieg.

  Operacja stulejki Katowice – wskazania przed zabiegiem

  Przed planowanym zabiegiem obrzezania niewskazane jest picie alkoholu, który rozrzedza krew i zwiększa tym samym wystąpienie dużego krwawienia. Dodatkowo jeśli mamy być znieczulani ogólnie, należy wykonać morfologię krwi oraz badanie układu krzepnięcia. Lekarz zaleca również usunięcie włosów łonowych oraz dokładne umycie miejsca zabiegowego.

  Stulejka zabieg w Katowicach – jakie niesie ze sobą zalety?

  Obrzezanie, choć czasem bardzo kontrowersyjne, na wiele zalet. Przede wszystkim jest zabiegiem, który zmniejsza powstawaniu chorób, takich jak HPV czy rzęsistkowicy. Można po zabiegu znacznie łatwiej utrzymać higienę osobistą, jest też zabiegiem w 100% skutecznym jeśli chodzi o leczenie stulejki. Dzięki obrzezaniu zmniejsza się ryzyko wystąpienia nowotworu prącia, a także jest to świetne profilaktyka zapalenia prącia i napletka. U dzieci obrzezanie jest wskazane w momencie, kiedy cierpią one na nawracające zakażenia dróg moczowych. Również partnerka może skorzystać na tym zabiegu, ponieważ zastosowanie obrzezania znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy....

  Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z chirurgiem, który sprawdzi jaki rodzaj zabiegu jest dla nas najlepszy. Czasem tylko częściowa resekcja napletka wystarczy, by efekt był widoczny, np. w przypadku stulejki lub problemów z utrzymaniem higieny intymnej.

  Jeśli chodzi o kontakty fizyczne, to nie jest odczuwalny spadek ich jakości, w porównaniu do tych, które były przed wykonaniem zabiegu. Niektórzy mężczyźni zgłaszają, że po obrzezaniu odczucia są nieco większe.

  Obrzezanie wykonane w naszym gabinecie to gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa każdego pacjenta. Nasi lekarze specjaliści pomogą Ci odzyskać pełen komfort i pewność siebie! Wiemy, że nie warto oszczędzać na zdrowiu, jednak w naszej klinice czekają na Ciebie atrakcyjne ceny zabiegów.

  Cennik

  Operacja stulejki Cena
  Obrzezanie - usuwanie stulejki 1200,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Na czym polega operacja stulejki? +
  Operacja stulejki polega na nacięciu napletka w taki sposób, by mógł on schodzić bez problemu z żołędzia. Dzięki takiej operacji zarówno stosunki seksualne, jak również zachowanie higieny jest znacznie łatwiejsze.
  3. Kiedy potrzebne jest obrzezanie? +
  Całkowite usunięcie żołędzia, inaczej nazywane obrzezaniem, jest potrzebne w momencie, kiedy stulejka jest w zaawansowanym stadium i nawet niewielkie ściągnięcie napletka jest niemożliwe. O tym, czy dobrym rozwiązaniem będzie jedynie lekkie nacięcie napletka, czy obrzezanie decyduje lekarz po wywiadzie oraz obejrzeniu prącia.
  5. Czy operacja stulejki jest bolesna? +
  Sam zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem miejscowym, więc nie jest on bolesny. Po zabiegu można odczuwać ból podobny do stłuczenia. Można nieco go łagodzić za pomocą paracetamolu. Bolesność miejsca zabiegowego może być odczuwalna przez około 4 tygodnie.
  7. Kiedy można wrócić do aktywności fizycznej po zabiegu? +
  Do aktywności fizycznej oraz pracy fizycznej można wrócić po około 4-5 tygodniach. Jeśli zabieg był bardziej skomplikowany, z bardziej wymagającymi ćwiczeniami należy wstrzymać się do 3 miesięcy.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena obrzezania - operacji stulejki w Katowicach to 1200zł.
  2. Jak długo należy czekać ze zdjęciem szwów po zabiegu? +
  Po zabiegu należy zgłosić się na jedną wizytę kontrolną, a później po 4 tygodniach na zdjęcie szwów. Jeśli rana goi się odpowiednio, szwy są zdejmowane po 4 tygodniach.
  4. Jak długo należy wstrzymać się ze zbliżeniami po operacji? +
  Bezwzględnie należy unikać stosunków seksualnych do 4 tygodni po operacji.
  6. Czy operacja musi być poprawiana? +
  W niektórych przypadkach potrzebna jest replastyka napletka. Wystarczy wtedy jeden zabieg, który lekko poszerza napletek, co pozwala na jego pełne zsunięcie. O tym, czy zabieg musi być poprawiany decyduje lekarz przy wizycie kontrolnej oraz po zdjęciu szwów.
  8. Jakie mogą pojawić się nieprzyjemne odczucia po zabiegu? +
  Można odczuwać ból w miejscu zabiegowym. Lekkie krwawienie do kilku dni po zabiegu również jest czymś dopuszczalnym. Pojawia się również obrzęk, który powinien zmniejszyć się już po tygodniu od zabiegu.