+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Liposukcja laserowa Katowice cena 4500 zł

  Liposukcja laserowa jest zabiegiem polegającym na destrukcji tkanki tłuszczowej poprzez ingerencję promieniowania lasera. Lipolizę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu i zyskuje duży komfort psychiczny.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Liposukcja laserowa Katowice

  Liposukcja laserowa to nowoczesna metoda usuwania tkanki tłuszczowej przy pomocy lasera

  Współcześnie do chorób cywilizacyjnych zalicza się także otyłość i nadwagę. Są one efektem prowadzenia niezdrowego trybu życia, opierającego się na wysoko przetworzonym jedzeniu, a także niewielkiej aktywności fizycznej, która uwarunkowana jest przez siedzący tryb życia. Oprócz dewastowania ludzkiego zdrowia, zarówno nadwaga, jak i otyłość powodują szereg zmian w wyglądzie człowieka, co wiąże się z brakiem pewności siebie. W jaki sposób więc zaradzić złemu samopoczuciu we własnym ciele? Podstawą powinno być tutaj wprowadzenie zmian w stylu życia, diecie i aktywności fizycznej. Warto dbać także o odpowiednie nawodnienie oraz zrezygnować ze wszelkich używek. Często jednak zdarza się tak, że wprowadzone zmiany po pewnym czasie nie przynoszą upragnionych rezultatów, przez co nadmiar tkanki tłuszczowej w dalszym ciągu dotyka newralgicznych miejsc na ciele. W takim przypadku warto rozważyć pomoc medycyny estetycznej.

  Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej zwiększa ryzyko raka, chorób serca, układupokarmowego i oddechowego.

  Lipoliza laserowa Katowice – jak działa laser?

  Promieniowanie lasera to fala elekromagnetyczna, która jest emitowana przez urządzenie laserowe, wykorzystujące zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i znajduje się w spektrum zarówno podczerwieni, ultrafioletu, jak i w świetle widzialnym. Cechą charakterystyczną lasera jest silne skupienie wiązki, jej spójność oraz małe odchylenie od równoległości. Dodatkowo wykazuje dużą moc promieniowania, a także gęstości energii...

  Na rynku medycyny estetycznej lekarze dostępne mają różne typy laserów o różnych klasyfikacjach. Można je podzielić ze względu na emitowaną długość fali kierując się zakresem emitowanego światła, ale także ze względu na moc lub środek czynny. Oprócz medycyny, technika laserowa wykorzystywana jest także np. w elektronice i w technologii wojskowej.

  W przypadku medycyny estetycznej, stosuje się lasery o falach elektromagnetycznych charakteryzujących się długością i częstotliwością fal pozwalających na precyzyjną penetrację w obrębie wody, będącej głównym składnikiem wszystkich ludzkich tkanek. Tym samym, w zależności od ustawień, może oddziaływać na każdą część ciała, dzięki czemu ma swoje zastosowanie w licznych wskazaniach medycznych.

  Za pomocą dużych skupień wiązek, lekarz ma możliwość prowadzenia działań bardzo dokładnie i precyzyjnie, oddziałując jedynie na wybrane miejsce ludzkiego ciała, nawet tych znajdujących się głęboko pod skórą. Są lasery, które umożliwiają pracę na poziomie kości i stawów.

  W przypadku lipolizy laserowej, bodziec termiczny, który generowany jest przez urządzenie laserowe pozwala na kontrolowanie punktowego podgrzania skóry, prowadząc do jej uszkodzenia. Dzięki temu zostają aktywowane fibroblasty, czego efektem jest zwiększenie produkcji włókien kolagenowych, a także elastynowych. W ten sposób Pacjent odczuwa zwiększenie napięcia skóry, a także poprawę jej jędrności i ogólnego wyglądu. Dodatkowo dochodzi do stymulacji podziałów komórek, dzięki czemu tkanka, która uległa uszkodzeniu zostaje zastąpiona nową.

  Zabiegi, podczas których wykorzystywany jest laser charakteryzują się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. W ten sposób Pacjent ma szansę uniknąć wszelkich powikłań, aczkolwiek zwykle przez kilka godzin od zabiegu może być widoczne zaczerwienienie skóry w okolicy poddawanej procedurze medycznej. Tym samym mogą wystąpić siniaki. W większości przypadków wspomniane dolegliwości ulegają samo wchłonięciu, samoistnie ustępując po okresie rekonwalescencji.

  Lipoliza laserowa czym jest?

  Proces fizjologiczny rozpadu tkanki tłuszczowej w ciele człowieka nazywany jest mianem lipolizy. Jest ona pobudzana przez różne hormony, takie jak adrenalina, noradrenalina, glukagon oraz adrenokortykotropina. Pod ich wpływem trójglicerydy, będące główną masą tłuszczu, rozbijane są na glicerol i na wolne kwasy tłuszczowe, stające się substratem energetycznym dla ciała człowieka poprzez proces tzw. kinezy białkowej. W medycynie estetycznej powyższy proces wykorzystywany jest do takich zabiegów, jak wyszczuplanie problematycznych miejsc ludzkiego ciała. Dużym atutem tego typu działań jest ich niewielka inwazyjność....

  Aby osiągnąć pożądane efekty, stosuje się metodę rozbijania tkanki tłuszczowej, wykorzystując laser 1470nm. Jest to technika najmniej inwazyjna ze wszystkich dostępnych. Stosuje się ją podczas precyzyjnego oddziaływania promieni laserowych na tkankę tłuszczową, co generuje jej rozkład. Wiele Pacjentek zachwala także dodatkowe działanie na skórę, dzięki czemu odczuwają poprawę jej kondycji i wyglądu. Wykonując lipolizę laserową można także wykorzystywać urządzenie o nazwie Lipolife. Jest także możliwość wykorzystywania ultradźwięków. Obecnie uznaje się to za najbardziej innowacyjną metodę, gdzie fale ultradźwiękowe stosowane są do rozbijania tkanki tłuszczowej.

  Lipoliza laserowa Katowice – na czym polega fenomen zabiegu jakim jest liposukcja laserowa?

  Lipolizą laserową nazywa się liposukcję małej objętości. Zabieg ten polega na destrukcji tkanki tłuszczowej poprzez ingerencję promieniowania lasera. Popularnym urządzeniem wykorzystywanym przez lekarzy jest laser diodowy, który emituje promieniowanie laserowe, której długość fali określana jest jako 1470nm. Niniejsza długość zbliżona jest do pików absorbcyjnych tkanki tłuszczowej, dzięki czemu można w sposób selektywny działać laserem niszcząc wybrane miejsca tkanki poprzez oddziaływanie termiczne. W ten sposób nie dość, że spada ilość samej problematycznej tkanki, to wiele Pacjentów wskazuje na uelastycznienie i ujędrnienie skóry, a także część osób zauważyła usunięcie lub zredukowanie przebarwień skórnych...

  Dużym atutem zabiegu lipolizy laserowej jest jego niewielka inwazyjność, a także brak odczuwanego bólu, dzięki czemu z powodzeniem może zostać zastosowane jedynie znieczulenie miejscowe. W ten sposób można skrócić czas gojenia do minimum.

  Za pomocą oddziaływania bodźców termicznych, podczas zabiegu lipolizy laserowej dochodzi zarówno do koagulacji naczyń, jak i zmniejszenia nasilenia krwawienia. Tym samym można stwierdzić, że jest to delikatny zabieg, który może być wykonywany w różnych częściach ciała, wliczając w to także twarz. Dodatkowo lipolizę można stosować jako korektę lub poprawę klasycznej liposukcji.

  Czy liposukcja laserowa jest refundowana przez NFZ?

  Niestety nie. Wszelkie zabiegi estetyczne w Polsce wykonywane są prywatnie.

  Lipoliza laserowa Katowice – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

  Lipoliza laserowa jest polecanym zabiegiem dla osób o niewielkiej nadwadze, którzy poprzez dietę i ćwiczenia fizyczne nie byli w stanie usunąć tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, a są zmotywowani poprawić wygląd swojej sylwetki. W większości przypadków dotyczy to brzucha, talii, bioder, wewnętrznej strony ud, pośladków, a także ramion, gdzie często uwidoczniona jest wisząca skóra.

  Jak przed każdym zabiegiem, tak i w przypadku lipolizy laserowej, o możliwości skorzystania z tego typu ingerencji decyduje stan zdrowia Pacjenta. W tym przypadku kwalifikowane są jedynie osoby całkowicie zdrowe, które nie posiadają: cukrzycy, niewydolności wątroby, zaburzeń krzepliwości krwi, niewydolności nerek, a także chorób serca. Zabieg może skutkować nieregularnościami konturów, obejmującymi wybrzuszenia, ubytki, nierówności oraz twarde miejsca. Chociaż te objawy często zanikają z upływem czasu, istnieje możliwość ich trwałego utrzymania się.

  Liposukcja laserowa pozwala na pozbycie się zbędnych kilogramów, które powodują szereg chorób, w tym choroby nowotworowe. Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest bezcenne, dlatego już dziś umów się na zabieg przeprowadzany tylko przez dyplomowanych lekarzy specjalistów w konkurencyjnej cenie.

  Cennik

  Liposukcja laserowa Cena
  Liposukcja laserowa - brzuch 4500,00 zł
  Liposukcja laserowa - brzuch i talia 5500,00 zł
  Liposukcja laserowa - uda zewnętrzne (bryczesy) 4000,00 zł
  Liposukcja laserowa - uda wewnętrzne 4000,00 zł
  Liposukcja laserowa - uda zewnętrzne i wewnętrzne 7000,00 zł
  Liposukcja laserowa - ramiona 3500,00 zł
  Liposukcja laserowa - talia (boczki) 3000,00 zł
  Liposukcja laserowa - podbródek 2000,00 zł
  Ginekomastia 4000,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jakie są wskazania do lipolizy laserowej? +
  Lipoliza laserowa jest stosowana przede wszystkim w obszarach takich jak:
  • szyja,
  • okolice twarzy,
  • na plecach,
  • na kolanach.
  Lipoliza laserowa charakteryzuje się tym, że dociera do miejsc, które są trudno dostępne przy zabiegu klasycznej liposukcji. Zabieg lipolizy jest także wskazany w przypadku cellulitu i zwiotczenia skóry po nagłej utracie wagi.
  3. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu lipolizy laserowej? +
  • ciąża i laktacja,
  • stosowanie ziół i leków światłouczulających,
  • choroby wątroby,
  • różnego rodzaju schorzenia układu krążenia,
  • zaburzenia związane z krzepliwością krwi,
  • nieleczona cukrzyca,
  • choroby nerek,
  • choroby endokrynologiczne,
  • aktywne stany zapalne skóry.
  5. Jakie są zalety zabiegów laserowych w modelowaniu sylwetki? +
  • krótki czas trwania zabiegu
  • skuteczne wyszczuplenie sylwetki,
  • znaczna poprawa elastyczności skóry – skóra odzyskuje blask i jędrność,
  • skuteczna redukcja cellulitu,
  • zabieg jest mało inwazyjny, bezbolesny i w 100% bezpieczny
  • niskie ryzyko pojawienia się powikłań,
  • Szybkie tempo gojenia się ran pozabiegowych i sprawny powrót do pełnej sprawności fizycznej.
  7. Po jakim czasie widoczne są pierwsze efekty zabiegu? +
  Pierwsze efekty pojawiają się po około 1 – 2 miesiącach od zabiegu. W niektórych indywidualnych przypadkach na efekty trzeba będzie poczekać do pół roku.
  9. Jak wygląda zabieg lipolizy laserowej? +
  Zabieg jest mało inwazyjny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym, przez co jest całkowicie bezbolesny. Pod skórę zostają wprowadzone cienkie światłowody. Ciepło, które jest generowane przez laser podczas zabiegu, umożliwia na skuteczną redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz widoczną poprawę tekstury, elastyczności i sprężystości skóry.
  11. Jakim jest czas trwania zabiegu? +
  Zabieg lipolizy laserowej trwa od pól do półtorej godz.
  2. Jak długo trwa rekonwalescencja? +
  Czas gojenia się przebiega krótko i sprawnie, a sam Pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu i swoich codziennych czynności.
  4. Jakie są zalecenia po zabiegu lipolizy laserowej? +
  • rezygnacja przez minimum 2 tygodnie z gorących kąpieli i przebywania w saunie,
  • bezwzględny zakaz opalania się przez minimum miesiąc od zabiegu,
  • unikanie mydła, kosmetyków i produktów, które w składzie zawierają alkohol,
  • stosowanie silnie nawilżających kremów,
  • zalecane jest noszenie specjalnej odzieży uciskowej, wzmacniającej późniejszy efekt zabiegu,
  • stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF50+.
  6. Ile zabiegów lipolizy należy wykonać w celu uzyskania satysfakcjonujących efektów? +
  U większości Pacjentów wystarcza jeden zabieg lipolizy, aby uzyskać pożądany efekt. Jeżeli natomiast osoba poddana zabiegowi oczekuje dalszej poprawy wyglądu swojej skóry, najczęściej nie ma przeciwskazań żeby wykonać następny zabieg dopełniający.
  8. Czy zabiegi lipolizy laserowej pomogą zwalczyć cellulit? +
  Tak, zabiegi lipolizy laserowej stosowane są jako skuteczna pomoc w walce z cellulitem.
  10. Jakie objawy niepożądane mogą wystąpić po zabiegu? +
  Organizm na ingerencję laserową reaguje za pomocą:
  • Obrzęku,
  • Rumienia,
  • Zaczerwienienia.
  Są to niegroźne dla zdrowia objawy, które ustępują samoistnie w ciągu kilku godzin po wyjściu z gabinetu. Aby je zmniejszyć warto na skórę przykładać zimny okład.
  12. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena liposukcji laserowej w Katowicach to 5000zł.