+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik E-recepta!
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Katowice cena 250zł

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych to skuteczny, trwały i bezpieczny sposób na pozbycie się nieestetycznych i uciążliwych brodawek, tłuszczaków, włókniaków i znamion barwnikowych.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Katowice

  Chirurgiczne usuwanie pieprzyków Katowice – kiedy zdecydować się na zabieg?

  Chirurgiczne usuwanie pieprzyków – znanych jako zmiany barwnikowe - to jedyna bezpieczna opcja pozbycia się tego typu znamion. Usuwanie pieprzyka gwarantuje pozbycie się niechcianej zmiany na skórze, a co ważniejsze – usunięta zmiana zostaje poddana badaniu histopatologicznemu, dzięki, któremu może zostać określony charakter zmiany. Dla przykładu, czerniaki we wczesnej fazie, mogą łudząco przypominać zwykłego pieprzyka. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu jakim jest chirurgiczne usuwanie pieprzyków warto wykonać badanie dermatoskopowe, które zakwalifikuje nietypowe zmiany skórne do usunięcia ich chirurgicznie.

  Zmiany skórne powinny być badane na bieżąco, ponieważ mogą być groźne dla naszego zdrowia

  Metody usuwania znamion skórnych

  Nasz gabinet stosuje tylko całkowicie bezpieczne i najbardziej efektywne metody usuwania zmian skórnych. Dzięki temu ryzyko pojawienia się powikłań takich jak trudno gojące się blizny, zmniejszane jest do minimum. Każda zmiana skórna usuwana jest pod bacznym okiem wykwalifikowanej kadry, która specjalizuje się w dermatoskopowej ocenie znamion i ich bezpiecznemu usuwaniu. Do metod stosowanych w naszym gabinecie zaliczamy:

  • zabiegi z wykorzystaniem lasera,
  • chirurgiczne usuwanie znamion skórnych.

  Chirurgiczne usuwanie pieprzyków - dlaczego usuwa się znamiona?

  Pieprzyki na ciele człowieka, które nazywa się znamionami barwnikowymi, są to zmiany skórne, które powstały w wyniku namnażania się komórek barwnikowych w skórze, tak zwanych melanocytów. Część pieprzyków mamy od urodzenia i są to tak zwane znamiona wrodzone. Inne jednak – nabyte, tworzą się najczęściej ze względu na nadmierną ekspozycję skóry na słońce (promieniowanie UVB i UVA). Większość z tych zmian ma na szczęście łagodny charakter i ich powstanie nie prowadzi do poważnych konsekwencji. Może się jednak zdarzyć, że znamiona te przekształcą się w groźnego czerniaka, głównie za sprawą wizyt w solarium, słońca czy skaleczenia tych miejsc. Rzadziej jest to uwarunkowane genetycznie....

  Zwyczajny pieprzyk może przekształcić się w czerniaka nawet w ciągu kilku miesięcy. Przez kolejne miesiące czerniak rozwija się w głąb skóry, by finalnie dotrzeć do krwiobiegu człowieka. Dociera do węzłów chłonnych skąd może przedostać się do całego organizmu. Niestety, czerniak jest agresywny i ma postać złośliwą, co oznacza, że atakuje coraz to kolejne narządy w ciele człowieka, takie jak płuca, wątrobę czy nawet mózg. Następuje to bardzo szybko, dlatego tak ważna jest wczesna diagnoza podejrzanych znamion i usunięcie ich, nawet zmian jednostkowych. Usuwanie pieprzyka jest w tej sytuacji bardzo dobrym posunięciem.

  Ważnym aspektem jest samodzielna kontrola znamion barwnikowych na ciele oraz regularne wizyty u specjalisty. Jeśli zauważysz niepokojące zmiany w pieprzykach na swoim ciele (ciemniejszy kolor, zmiana kształtu czy koloru), niezwłocznie udaj się na badanie dermatoskopijne, by wykluczyć ewentualne zagrożenie. Jeżeli natomiast część zmian będzie kwalifikować się do usunięcia, lekarz skieruje Cię na zabieg wycięcia tych znamion. W następnej kolejności, wycięte znamiona zostaną przebadane, abyś mógł dowiedzieć się czy wszystko jest już w porządku.

  Zdarza się również, że ludzie decydują się na usuwanie pieprzyka tylko i wyłącznie z przyczyn estetycznych, by poprawić swój wygląd, poczucie własnej wartości i samoocenę.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Katowice – wskazania do zabiegu

  • znamiona barwnikowe, które są w miejscu często podrażnianym, urażanym, drapanym,
  • znamiona barwnikowe o niepokojącym i nietypowym obrazie dermospkopowym,
  • znamiona barwnikowe rosnące, które w trakcie powstania zmieniają swój kolor, kształt czy wielkość.

  Powszechnie wiadomo, że każda zmiana na skórze może być niebezpieczna i prowadzić do zachorowania na nowotwór, dlatego należy kontrolować te zmiany u dermatologa lub u chirurga onkologa. Wycinać należy również te zmiany, które pojawiły się w miejscach narażonych na częste obtarcia, swędzą lub krwawią. W naszym gabinecie chirurgicznym oferujemy profesjonalne konsultacje dermatologiczne oraz bezpieczne usuwanie znaniom z wykorzystaniem nowoczesnych metod.

  Czy usuwanie znamion skórnych na twarzy jest bezpieczne?

  Chcąc pozbyć się pieprzyków z twarzy lub innym miejsc, tylko i wyłącznie w celach estetycznych, nie można tak po prostu pójść na zabieg. Procedura jest podobna jak w innych przypadkach – należy umówić się na konsultację dermatoskopową lub wideodermatoskopową, by lekarz specjalista dokładnie obejrzał zmianę skórną i zadecydował czy kwalifikuje się ona do usunięcia metodą chirurgiczną lub niechirurgiczną.

  By mieć stuprocentową pewność, że zabieg jakim jest usuwanie pieprzyków nie przyniesie za sobą przykrych konsekwencji, należy przeprowadzić go tylko w specjalistycznym gabinecie chirurgicznym lub dermatologicznym. Usuwanie tego typu zmian u kosmetyczki nie jest dobrym pomysłem. Kosmetyczka nie jest odpowiednio przeszkolona pod tym względem, dodatkowo nie będzie w stanie rzetelnie ocenić, czy znamię może mieć podłoże nowotworowe.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Katowice – przeciwwskazania do zabiegu

  • przyjmowanie witaminy A doustnie (acytretyna, izotertinoina), ze względu na możliwe wystąpienie skutku ubocznego jej przyjmowania, jakim jest trudność w gojeniu ran,
  • trwające infekcje bakteryjne i wirusowe, takie jak opryszczka,
  • zażywanie leków rozrzedzających krew (Acenocumarol lub Polocard)

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Katowice – przebieg zabiegu

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych wykonuje się ze znieczuleniem miejscowym. Znamię oraz kawałek zdrowej skóry wycina się skalpelem, po czym na powstałą ranę zakłada się szwy oraz opatrunek. Zabezpieczoną usuniętą zmianę skórną poddaje się analizie histopatologicznej, by wykluczyć ewentualne pojawienie się nowotworu. Ważnym jest to, by mieć na uwadze, że po chirurgicznym usunięciu zmiany pozostanie mniej lub bardziej zauważalna blizna.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Katowice – postępowanie po zabiegu

  Po wykonanym zabiegu, do czasu zdjęcia szwów, nie należy brać kąpieli, a jedynie prysznic. Rana po prysznicu powinna zostać dokładnie osuszona oraz zdezynfekowana Octeniseptem, a następnie należy nałożyć opatrunek. Dodatkowo, by zwiększyć efektywność gojenia rany, nie zaleca się wykonywać ćwiczeń oraz szybkich i gwałtownych ruchów, zwłaszcza tych rozciągających.

  Jeżeli tak zaleci lekarz, należy również stawić się w gabinecie w wyznaczonym terminie na zdjęcie szwów.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych cena i możliwe efekty uboczne

  Miejsce, które zostało poddane zabiegowi, po jego zakończeniu przez kilka dni może być nieco spuchnięte. Metoda ta – jeśli nie ma przeciwwskazań – jest jednak w pełni bezpieczna i wykonywana tylko przez lekarzy specjalistów, co daje gwarancję najwyższej satysfakcji.

  Wszystkie metody usuwania znamion na skórze wykonywane w naszym gabinecie są bezpieczne, a wybór metody zależy od rodzaju znamion oraz od wyników wnikliwych analiz i badań, które przeprowadzane są przed rozpoczęciem usuwania zmian. Szczególne znaczenie mają tu: lokalizacja, rozmiar i rodzaj zmiany skórnej oraz ewentualna skłonność do bliznowców. Zaznaczamy jednak ponownie, że wszystkie zabiegi są w pełni bezpieczne.

  Usuwanie zmian skórnych metodą chirurgiczną dotyczy większych zmian skórnych, które podejrzewa się o zmiany nowotworowe. Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest bezcenne i już dziś umów się na konsultację medyczną w naszym doświadczonym gabinecie. Najwyższa jakość, skuteczność, bezpieczeństwo i konkurencyjne ceny to dewiza naszej kliniki.

  Cennik

  Chirurgicznie usuwanie zmian skórnych Cena
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1 cm – ciało 250,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1 cm – twarz, szyja, glowa 500,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1 cm – ciało 250,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1 cm – twarz, szyja, głowa 500,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
  Badanie histopatologiczne, cena za jeden bloczek (z wyłączeniem badania hematoonkologicznego materiałów z tkanki kostnej pobieranych w trepanobiopsji, które są wyceniane odrębnie) 60,00 zł
  Dodatkowe barwienie histochemiczne, cena za każde dodatkowe barwienie poza standardowym (H+E) z oceną patomorfologa specjalisty 60,00 zł
  Badanie immunohistochemiczne, cena za jeden odczyn z użyciem jednego przeciwciała z oceną patomorfologa specjalisty 100,00 zł
  Badanie immunohistochemiczne HER2, cena za jedno badanie z oceną patomorfologa specjalisty 120,00 zł

  W przypadku usunięcia powyżej dwóch zmian skórnych – każda kolejna zmiana skórna 50% ceny – w zależności od wielkości i położenia zmiany skórnej

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  Jakie znamiona można usunąć chirurgicznie? +
  Do chirurgicznego usunięcia zmian kwalifikują się:
  • włókniaki,
  • zmiany barwnikowe, czyli pieprzyki,
  • kaszaki,
  • brodawki oraz kurzajki,
  • zmiany nowotworowe takie jak czerniak.
  Kiedy warto zdecydować się na chirurgiczne usuwanie znamion? +
  Wszystkie niepokojące zmiany skórne, które pojawiły się lub te, które były już na ciele, ale zmieniły swój wygląd, kwalifikują się do chirurgicznego usunięcia. Po zabiegu, zmiana wysyłana jest na badania histopatologiczne, gdyż istnieje ryzyko nowotworu zwanego czerniakiem. Warto również usunąć zmiany skórne, które narażone są na częste podrażnienia, zadrapania, otarcia od ubrań.
  Jakie są efekty zabiegu? +
  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych pozwala na całkowite pozbycie się niechcianej zmiany.
  Jak przygotować się do zabiegu? +
  Przygotowania do zabiegu nie są bardzo skomplikowane i polegają przede wszystkim na zadbaniu by skóra w miejscu wycięcia zmiany była zdrowa (nieuszkodzona, niepodrażniona, bez zakażeń) oraz jeśli występuje na niej owłosienie – ogolona.
  Jaka jest cena zabiegu? +
  Zabieg chirurgicznego usuwania zmian skórnych w Katowicach to koszt od 250zł.
  Jaki jest czas trwania zabiegu? +
  Zabieg przeważnie trwa około pół godziny, zależne jest to jednak od rodzaju i wielkości wycinanej zmiany skórnej.
  Jakie są zalecenia po zabiegu? +
  Po usunięciu zmiany skórnej należy unikać kontaktu rany z wodą. Trzeba jednak regularnie przemywać ranę wodą z mydłem lub preparatem z apteki do tego przeznaczonym, należy jednak zaraz po przemyciu rany delikatnie ją osuszyć i założyć opatrunek. Po zagojeniu rany powinno unikać się kąpieli słonecznych, które mogą doprowadzić do przebarwień skóry.
  Czy usuwanie znamion boli? +
  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych jest bezbolesne ze względu na fakt, że stosuje się znieczulenie miejscowe.
  Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu? +
  Wykonanie zabiegu nie będzie możliwe gdy osoba, która chce się go podjąć cierpi na choroby serca, układu nerwowego, ma problemy z krzepliwością krwi czy cukrzycę. Również kobiety w okresie ciąży oraz karmienia piersią nie mogą podjąć się zabiegu.