+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Mickiewicza 21, 40-083 Katowice Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Katowice cena od 350zł

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to współcześnie najlepsza i najszybsza metoda usuwania blizn potrądzikowych. Jest to zabieg wysoce skuteczny i trwały.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Katowice

  Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?

  Zmiany na skórze, które powstają w wyniku uszkodzenia skóry właściwej nazywamy potocznie bliznami. Blizny, które powstały w miejscach widocznych na ciele, na przykład w obrębie twarzy często są nieakceptowane przez osobę, która je posiada. Wywołują dyskomfort i zmniejszają pewność siebie. W dzisiejszych czasach istnieje jednak możliwość laserowego usunięcia blizn potrądzikowych, przy zaznaczeniu, że już jeden zabieg może zmniejszyć widoczność blizn do 50-60%.

  Blizny potrądzikowe to nie tylko problem natury estetycznej, lecz również częste źródło kompleksów, braku pewności siebie oraz dyskomfortu.

  Obecnie znamiona po trądziku występują najczęściej u osób dorosłych i są wynikiem głęboko umiejscowionych infekcji skóry. Są one powodem wielu kompleksów i trudnościami w życiu prywatnym i zawodowym. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która umożliwia bezpieczne usunięcie tych blizn.

  Trądzik młodzieńczy to stan zapalny naczyń uszkadzający tkankę

  Gdy uciążliwe wypryski goją się niepoprawnie, w skórze dochodzi do zmian, które prowadzą do powstania nieestetycznych zagłębień zwanych przez samych pacjentów 'kraterami'. Powstawaniu takich zmian sprzyjają wyciskanie czy zdrapywanie krost. Również brak jakiejkolwiek reakcji i niepodjęcie prób leczenia trądziku lub jego nieprawidłowe leczenie doprowadza do powstania blizn. Zmianom potrądzikowym niekiedy towarzyszą przebarwienia skóry, które w przeciwieństwie do blizn potrafią znikać samoistnie.

  Laserowe usuwanie blizn Katowice – jakie rodzaje blizn potrądzikowych można usunąć?

  Istnieje kilka rodzajów blizn trądzikowych. Można podzielić je na blizny niedojrzałe (świeże) i dojrzałe, a podział ten dotyczy czasu ich powstania. Blizny świeże są czerwone lub różowe i lekko wypukłe, natomiast blizny dojrzałe mają jasne zabarwienie i są miękkie, płaskie i elastyczne.

  Blizny potrądzikowe klasyfikuje się również według następującego podziału:

  • blizny potrądzikowe atroficzne (zanikowe) – będące typowymi zagłębieniami poniżej powierzchni skóry;
  • blizny potrądzikowe hipertroficzne (przerostowe) – najczęściej pojawiające się na plecach, policzkach lub żuchwie, mają postać wypukłych, czerwonych lub różowych zmian,
  • blizny potrądzikowe odbarwione spowodowane niskim poziomem lub całkowitym brakiem melaniny, która odpowiada za koloryt skóry.

  Wśród blizn potrądzikowych zanikowych dodatkowo wyróżniamy:

  • blizny typu “rolling” – płytkie znamiona o szerokim kształcie i zaznaczonych rysach; znamiona tego typu nadają skórze falisty wygląd,
  • blizny typu “ice pick” – dość głębokie (potrafią sięgnąć nawet do granicy z tkanką podskórną) kształtem przypominające sopel lodu,
  • blizny typu “boxcar” – mają wyraźne krawędzie, są dosyć szerokie, ale równocześnie płytkie.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Katowice
  – wskazania do operacji

  Do tworzenia się blizn dochodzi na skutek uszkodzenia skóry i zastąpienia jej tkanką włóknistą. Zmiany trądzikowe, operacje czy poparzenia są powodami powstawania blizn na skórze. W wyniku nieprawidłowego gojenia rany dochodzi do zaniku włókien kolagenowych oraz niewłaściwego rozmieszczenia kolagenu. Laserowe usuwanie blizn ma na celu uzupełnienie tych braków w strukturze skóry, by jak najbardziej ją uelastycznić. Znamiona powstałe w wyniku trądziku umiejscowione są najczęściej na twarzy, plecach czy szyi, a więc w miejscach widocznych. Współczesna medycyna umożliwia kilka metod walki z bliznami, a są to: operacje plastyczne, laserowe zabiegi oraz peelingi mechaniczne i chemiczne. Specjalista, w zależności od potrzeb, dobierze najskuteczniejszą metodą pozbycia się blizn....

  Medycyna estetyczna w ostatnim czasie rozwinęła się, dlatego laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest jedną z najbardziej skutecznych opcji. Wystarczy już jeden zabieg, by pacjenci dostrzegli poprawę w wyglądzie swojej skóry. Lekarze zalecają jednak serię zabiegów laserowych, a ich ilość będzie indywidualnie dobrana, w zależności od rodzaju blizn. By laserowe usuwanie blizn potrądzikowych zlikwidowało zmiany skutecznie, zaleca się wykonanie minimum trzech takich sesji. Podczas takich zabiegów dochodzi do wygładzenia skóry i poprawy jej wyglądu – wiązka laserowa w bezpieczny sposób usuwa martwe komórki skóry, dzięki czemu w tym miejscu pojawia się nowa i prawidłowa tkanka.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Katowice – zalecenia przed zabiegiem

  Wykonanie zabiegu powinno być jak najbardziej komfortowe dla pacjenta, dlatego też przed jego rozpoczęciem, na zabliźnioną skórę podaje się medyczny krem znieczulający. Jeśli jednak mimo tego pacjent w dalszym ciągu będzie odczuwał nieprzyjemne pieczenie czy szczypanie skóry, dodatkowo podaje się inne leki zmniejszające czucie. Oczywiście wszystko odbywa się pod stałą kontrolą specjalistów.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Katowice – przebieg zabiegu

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Katowicach to nic innego, jak wykorzystanie światła wiązki laserowej, która w odpowiedni sposób dociera do tkanek skórnych. Wiązka ta jest bardzo intensywna i o jednej barwie (monochromatyczna). Dzięki takiemu rozwiązaniu skutecznie usuwa blizny, działając obkurczająco i przeciwzapalnie. Laser pobudza do działania komórki skórne odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu i elastyny, jednocześnie poprawiając mikro-krążenie, czego efektem jest prawidłowe gojenie się ran.

  Metoda z wykorzystaniem lasera jest najbardziej skuteczną z metod usuwania blizn potrądzikowych. W trakcie zabiegu intensywność wiązki światła dopierana jest indywidualnie, dzięki czemu efekty są tak bardzo zadowalające. Komputer analizując blizny, dobiera wiązkę świetlną, która najlepiej sobie z daną blizną poradzi, a precyzja lasera pozwala na pozbycie się nawet najmniejszych zmian na skórze. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest zabiegiem skutecznym, bezpiecznym i równocześnie delikatnym. Na skórze pacjenta po około tygodniu pojawi się nowy naskórek, a sama skóra będzie bardziej uelastyczniona.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Katowice – przeciwwskazania do zabiegu

  Kategorycznie odmawia się wykonania zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych kobietom będącym w ciąży oraz matkom karmiącym – podczas tych okresów w życiu kobiety wykonanie zabiegu jest zakazane. Kolejnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia laserowego usuwania blizn jest przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

  Usuwanie blizn potrądzikowych Katowice – efekty, jakich można się spodziewać

  Wysoce zadowalające efekty laserowego usuwania blizn zawdzięczamy dużej mocy wiązki laserowej, która skutecznie pozbywa się nieprawidłowo zagojonych miejsc, dając możliwość skórze na zastąpienie tych miejsc zdrową tkanką. Dzięki laserowi, w skórze powstają odpowiednie obszary między mikrourazami, stanowiące zapas nieuszkodzonej tkanki. To dzięki niej gojenie się skóry jest łatwiejsze i bardziej efektywne. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych przywraca zatem skórze zdrowy wygląd o jednolitym kolorze i gładkiej powierzchni.

  Usuwanie blizn potrądzikowych metodą laserową to najskuteczniejsza i najszybsza metoda leczenia tego typu zmian. W cenie zabiegu wykonanego w naszym gabinecie pacjent otrzymuje również pełną opiekę medyczną oraz gwarancję komfortu i bezpieczeństwa w atrakcyjnej cenie.

  Cennik

  Laserowe leczenie blizn potrądzikowych Cena
  Blizny potrądzikowe na plecach - usuwanie laserem od 350,00 zł
  Blizny potrądzikowe na całej twarzy - usuwanie laserem od 550,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jakie są wskazania do laserowego usuwania blizn? +
  Głównymi wskazaniami do wykonania zabiegu są: pozbycie się różnego rodzaju blizn, w tym potrądzikowych, rozstępów czy przebarwień oraz widoczna poprawa kondycji skóry. Po zabiegu laserowym skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i widocznie odmłodzona.
  3. Jakie są efekty zabiegu? +
  Laserowe usuwanie blizn pozwala na całkowite lub znaczące pozbycie się blizn. Płytsze blizny zazwyczaj stają się całkowicie niewidoczne, a te głębsze znacząco się zmniejszają. Dodatkowo działanie lasera poprawia ogólną kondycję skóry, przywraca jej równy koloryt oraz daje efekt odmłodzenia skóry.
  5. Na czym polega zabieg? +
  Laserowe usuwanie blizn polega na poddaniu skóry wiązce laserowej, która w kontrolowany sposób tworzy mikro-uszkodzenia w miejscach, gdzie znajdują się blizny. W ten sposób tkanka skórna zostaje pobudzona do intensywnej regeneracji, zastępując uszkodzoną tkankę nową, zdrową tkanką. Laser powoduje również wzrost produkcji kolagenu w skórze, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i widocznie odmłodzona.
  7. Jak wygląda pielęgnacja po zabiegu? +
  Po wykonaniu zabiegu należy przede wszystkim zadbać o właściwe nawilżenie skóry oraz o odpowiednią higienę miejsc, w których znajdowały się blizny. Każdy pacjent po przeprowadzonym zabiegu, otrzymuje szczegółowe zalecenia dotyczące dbania o skórę.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania blizn potrądzikowych w Katowicach to 350zł.
  2. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu i są to:
  • aktywne nowotwory,
  • choroby skórne, na przykład łuszczyca,
  • stany zapalne skóry,
  • przyjmowanie sterydów lub antybiotyków,
  • świeża opalenizna,
  • ciąża oraz okres laktacji.
  4. Jaki jest czas rekonwalescencji i możliwe reakcje po zabiegu? +
  Okres rekonwalescencji w zależności od indywidualnych predyspozycji skóry trwa zazwyczaj kilka tygodni. Rana po usuniętej bliźnie goi się od tygodnia do dwóch, a złuszczanie naskórka i zastępowanie go nowym zwykle trwa od dwóch do czterech tygodni. Tuż po zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie lub uczucie gorąca. Skóra będzie zaczerwieniona i tkliwa, jednak objawy te ustępują po kilku dniach.
  6. Kiedy należy się spodziewać ostatecznego efektu? +
  Ostateczny efekt laserowego usuwania blizn zauważyć możemy po pełnym zregenerowaniu się naskórka, a więc po około 6-8 tygodniach od wykonania zabiegu. To właśnie po takim czasie wykonuje się kolejny zabieg, jeżeli zachodzi taka potrzeba.
  8. Ile zabiegów należy wykonać aby uzyskać satysfakcjonujący efekt? +
  Ilość zabiegów ustala się indywidualnie i zależna jest ona od stopnia zaawansowania blizn oraz od ich ilości i rodzaju. Gdy blizn jest mało i są jeszcze stosunkowo świeże wystarcza jeden zabieg, przy większym stopniu zaawansowania jest to przeważnie do sześciu zabiegów.